• Главная
  • Резонанс у Кременчуці: поліцейські "обшукали" будинок, роздягли чоловіка і вивезли особисте майно
15:40, 17 мая
Надежный источник

Резонанс у Кременчуці: поліцейські "обшукали" будинок, роздягли чоловіка і вивезли особисте майно

Резонанс у Кременчуці: поліцейські "обшукали" будинок, роздягли чоловіка і вивезли особисте майно

До редакції сайту 05366 звернувся кременчужанин Олександр. У минулу п’ятницю до його житла двічі приїздили представники поліції. Спочатку, ніби через сімейну «драму», приїхали патрульні, а через кілька годин, ніби через все ті ж невдалі сімейні стосунки, у його будинку провели обшук і конфіскували майно.

Під час обшуку, та вже після нього, чоловік помітив, що до всього зникли золоті прикраси та дороговартісні аксесуари.

Будинок обшукали без будь-яких правовстановлюючих документів. Правоохоронці відмовили Олександру у наданні адвоката, або у виклику власного правозахисника.

Поняті були у військовій формі і їх привезли на автомобілі невідомо звідки під будинок. Що саме цікаво, підставою для обшуку правоохоронці назвали – усну заяву дружини!

Усе це Олександр розповів журналістам 05366.

Те, як обшук проводили, та і сама подія викликали у чоловіка шоковий стан. Але заподіяти нічого він не міг, адже більше десяти поліцейських зайшли до будинку у вихідний день, без попередження, без якихось передумов. Поліцейські розіграли виставу, під час якої вивезли дорого вартісне майно, а натомість залишили папірець без штампу, без реєстраційного номеру, з коротким описом величезного переліку вивезеного майна.

Те, що сталося 14 травня – наче якийсь розіграш.

По порядку:

13 травня автор звернення посварився з дружиною, вони поображали один одного словесно і вона пішла до мами, як інколи це робила. Він не хвилювався, бо раніше вони без проблем мирилися і далі жили разом. Щоправда, цього разу дружина вимагала віддати їй речі, бо вона хоче розлучитися.

Але на ранок 14 травня його чекав сюрприз: близько о 10 годині дружина до дому приїхала з двома патрульними. Вона завела їх у двір. Пояснюючи, на якій підставі правоохоронці зайшли на територію подвір’я , вони посилалися на виклик по гарячій лінії «102». Дружина викликала їх, але заяву не писала і хоче забрати речі з дому, коментували копи...Олександр був шокований, але запропонував, щоб вона забрала речі у інший день, коли він буде мати вільний час. Наче на цьому і домовилися. Патрульні поїхали геть.

Але через годину страшний сон мав продовження: чоловік повертався з магазину до дому і побачив дільничного поліцейського, якого добре знав в обличчя. Вони привіталися, дільничний почав розповідати, що ніби він наразі проводить операцію і вистежує приймача металобрухту, який живе через квартал поруч. Дільничний запропонував Олександру допомогти слідству і свідчити на сусіда. Також просив дозволу поставити службовий автомобіль в його дворі, щоб не «світитися».

Олександр відмовився від свідчення, мовляв, йому з сусідом жити потім, але автомобіль дозволив поставити у дворі свого батька, з яким двори суміжні. Нічого не підозрюючи, між тим розповів події, які сталися годину тому. Поліцейський навіть зателефонував до свого колеги, який приїжджав на виклик, ніби пожурити за неправомірні дії.

Далі Олександр пішов до своєї хати, а дільничний припаркував автомобіль у дворі батька.

І аж раптом почалося непередбачуване. Телефонує батько, каже, щоб вийшов з дому, бо поліція хоче поспілкуватися з ним. Здивований, по телефону Олександр ще раз сказав дільничному, що не буде йти свідком по справі «металоприймача». І тут спостерігає картину, як з десяток поліцейських у штатному одязі зайшли через двір батька і пішли у двір Олександра. Чоловік вийшов з хати на зустріч.

Правоохоронці заявили, що вони прибули на місце для проведення обшуку саме  у будинку Олександра, а не когось іншого. Підстава – словесна заява дружини, ніби у нього зберігається зброя та наркотичні засоби.

Здивований чоловік почав вимагати документи, постанову суду. Натомість дільничний заявив, що у них немає постанови суду і обшук проводять, за новим законодавством, при якому ніби можливі обшуки будь-кого при наявності однієї тільки  підозри, що людина – особливо небезпечний злочинець.

Олександр був шокований, перевірити слова дільничного неможливо, але впевнений – ховати йому нічого, тож розгублений пропустив їх на територію.

Тут одні з десятка осіб включили камеру для оперативної зйомки. Починають відео-фіксацію обшуку. Далі підвозять понятих – з автомобіля виводять двоє молодих чоловіків у військовій формі.

Олександр почав вимагати адвоката, але правоохоронці у наданні безкоштовного відмовили. А єдиний знайомий адвокат був зайнятий – вихідний день.

Дільничний заявив, що вони мають право починати обшук без адвоката, а якщо такий прибуде, то він може приєднатися до справи у процесі. Тобто право на адвоката не надали, документи на право обшуку не надали.

Більше 10 осіб зайшли в будинок і одночасно, хаотично розбрелися по будинку. Звісно, за ними десятьма дивитися він не міг. Олександра попросили роздягтися до трусів і було проведено поверхневий обшук. Все це особи, які представлялися працівниками поліції, знімали на камеру.

Далічоловіка повели на горище, але поки він був там, обшуки в будинку не зупинялися, більше десяти осіб ходили по будинку без присутності власника, стояли то на вулиці, то вдома, палили цигарки, виходили, заходили. Періодично Олександр бачив, як до будинку заходили ще якісь чоловіки, яких не було на початку обшуку. Потім кудись ці люди від’їжджали. Все дійство тривало кілька годин – до вечора.

У якийсь час привезли пошукову собаку. Пес обійшов автівки, спальню, усі кімнати, кожен куточок. Нічого не знайшов!

При обшуку почали здирати обшивку внутрішніх стін будинку. Кілька листів зламали і не відремонтували, кинули паламані.

Раніше власником цього будинку був дідусь. Він був старенький і багато речей у будинку залишилося від нього.

Далі Олександр почув, що один з правоохоронців відповідає на телефонний дзвінок. І крізь слухавку почув голос дружини. Тоді ще зробив зауваження, мовляв, вона хоча б не «світилася», як таке шоу влаштувала.

І тут якось знайшли кілька патронів, які чомусь лежали у відкритому сейфі, вмонтованому в стіну. Але далі сталося цікавіше, один патрон знайшли у особистих речах дружини і все це записала їх оперативна відеокамера. Тому певний, що це була спроба підставити.

Відтак правоохоронці, які прийшли за зброєю та наркотиками, чомусь вилучили мою власну комп’ютерну техніку, антисептик, пневматику (яка не потребує дозволу), - каже Олександр! Яким чином сімейні стосунки, або навіть обвинувачення у зберіганні зброї або наркотиків мають відношення до комп’ютерної техніки?

При цьому, зникнення дорогоцінних речей Олександр частково виявив під час обшуку, про що одразу заявив. Але наступного дня помітив, що зникло ще дещо. Загалом, після обшуку зникли: смартгодинник, кілька золотих прикрас, та ключі від автомобілю.

У понеділок, 17 травня, Олександр відвідав правоохоронців, суд, правозахисників. Він намагався дізнатися долю вилученого майна та причину обшуку. За тим, що стало відомо, обшук проходив без рішення суду і без кримінальної справи! Він вимагав хоча б якісь документи, які підтверджували законність проведення обшуку, але марно!

З будинку лише на підставі необґрунтованих слів розлюченої дружини протизаконно винесли власне майно. Більше того, сам обшук проходив з порушенням усіх норм та вимог законодавства. Порушено право на адвоката та юридичну консультацію. Порушено порядок фіксації і вилучення під час обшуку.

А більше того, стає зрозумілим, що і сам обшук не був законним.

Олександр привертає увагу громадськості, прокуратури, ДБР до події через ЗМІ. Вважає, що це не інакше, як повна фальсифікація, маніпуляція і перевищення службових обов’язків правоохоронними органами.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#кременчук #резонанс #поліція #патруль
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...