Як замінити електролічильник на дво- або тризонний тариф, - пояснює АТ "Полтаваобленерго"

Як замінити електролічильник на дво- або тризонний тариф, - пояснює АТ "Полтаваобленерго"
Багатозонний облік дає можливість економити.
Щоб урегулювати «тарифне» питання, набуває популярності встановлення зонних електролічильників. 
Багатозонний лічильник – це сучасний електричний прилад, який може вести облік електроенергії за двома або трьома тарифними зонами.
Який тариф обрати: двозонний чи тризонний?
Зонний засіб обліку, запрограмований за двозонним тарифом, поділяє добу на два періоди, вдень, з 7-ї до 23-ї години він обраховує електроенергію за повним тарифом. А в нічний час доби, з 23-ї до 7-ї години, застосовується коефіцієнт 0,5 до тарифу, тобто вартість цієї послуги складає 50% тарифу і споживач отримує 50% знижку. Перевага двозонного обліку в тому, що споживачу не обов’язково перебудовувати свій графік споживання електроенергії, економія вартості електроенергії буде у будь-якому разі.
Засіб обліку, запрограмований за тризонним тарифом, поділяє добу на три періоди. У години максимального навантаження енергосистеми країни, з 8-ї до 11-ї та з 20-ї до 22-ї, електроенергія коштує найдорожче – 1,5 тарифу. Але у нічний період економія складає 60% від повного тарифу, адже сплачувати слід лише 0,4 його вартості. В інший час, з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї та з 22-ї до 23-ї діє повний тариф. Щоб отримати максимальну користь від встановлення даних засобів обліку, енергоємне електрообладнання доцільно використовувати в нічний час. Йдеться про пральні та посудомийні машини, опалювальні котли, бойлери або теплу підлогу.
Як замінити лічильник для переходу на дво- або тризонний тариф?
Потрібно звернутися до групи з обслуговування споживачів філії АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» за місцем проживання і подати заяву. Спеціалісти порекомендують тип електролічильника, підготують договір про надання послуг комерційного обліку електричної енергії і озвучать загальну вартість послуг (вартість лічильника, його заміна, транспортні витрати).
На назначений час, до споживача приїдуть спеціалісти філії, замінять електролічильник і внесуть зміни до договору. З моменту встановлення нового засобу обліку, розрахунок спожитої електроенергії буде вестися за дво- чи тризонним тарифом.
електрика гроші світло
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
157 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии