06:00, 27 липня 2021 р.
Надійне джерело
Кременчужани у небезпеці: місто відключили від екоботів, бо Фенол та Формальдегід вбиває?
Щось дійсно підозріле відбувається у Кременчуці. Місто з якихось причин відключили від автоматичної системи сповіщення про стан повітря. При цьому лабораторія вказує на ріст отрути у повітрі. Підприємство "Укртанафта" заявило про вихід на максимальні потужності виробництва і одне забезпечуватиме всю Україну бензином. У цей час кременчужани скаржаться на погіршення самопочуття та відчутний сморід у повітрі кожної ночі. І все це водночас.
Раніше кременчужани могли спостерігати за тим, який стан повітря у місті на сайтах, якими користується весь цивілізований світ:
www.saveecobot.com, https://waqi.info.
На мапі видно якість повітря по всьому світу.
Але нещодавно у Кременчуці датчики згасли. З яких причин - поки що невідомо.
Два пункти передачі інформації звітували систематично про дані у Кременчуці: по Лесі Українки, 55 та на Свіштовському кладовищі.
І ось перше не передає дані 2 місяці, а друге – 5 місяців. Причина цього – невідома.
Але що лякає, так це ріст скарг кременчужан на погіршення самопочуття через викиди у нічний час та вихідні дні у останні пару місяців.
Не так давно Кременчук збирав підписи під петицією на сайті Президента з благанням про допомогу. Тоді 737 мешканця міста змогли підписати петицію:
А чи підтверджує ріст забруднення повітря міська лабораторія зараз?
Так!
На сайті міськвиконкому ми бачимо звіт за червень місяць – по вмісту Фенолу та Фармальдегіду значне підвищення.
РІВЕНЬ ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ У КРЕМЕНЧУЦІ ЗА ДАНИМИ ЛАБОРАТОРІЇ - ВИСОКИЙ і ДУЖЕ ВИСОКИЙ!!!!
Чи небезпечні ФЕНОЛ ТА ФОРМАЛЬДЕГІД? ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНІ!!!
Ось, що можна знайти у Інтернеті!
При потраплянні формальдегіду у організм спостерігаються блідість, загальне нездужання, головний біль, утрудненне дихання. При потраплянні формальдегіду вражається нервова і репродуктивна системи та очі.
При постійному вдиханні фенолу і формальдегіду можуть виникати гострий бронхіт, запальні процеси слизової оболонки очей, наростаючі запаморочення, утруднення дихання, відчуття страху, нудота, слабкість.
*ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ФОРМАЛЬДЕГІД?
Фізіологічна дія: Подразнюючий газ, викликає дегенеративні процеси в паренхіматозних органах, сенсибілізує шкіру. Є повідомлення про сильну дію на центральну нервову систему, особливо на таламус, вражає таламус і сітківку ока.
Вільний формальдегід інактивує ряд ферментів в органах і тканинах, пригнічує синтез нуклеїнових кислот, порушує обмін вітаміну С, має мутагенні властивості.
Хронічне отруєння: У людей, які працювали з технічним формальдегідом, що містив також 14—16 % метилового спирту, спостерігалися випадки отруєння. Вони виражалися в розладах травлення, тремтінні, розладах зору. На підприємствах, з підвищеною концентрацією формальдегіду, у робітників відзначалися відсутність апетиту, схуднення, слабкість, стійкі головні болі, серцебиття, безсоння.
Хронічне отруєння формальдегідом може проявлятися у розладах чутливості до тактильних, больових і температурних подразнень (альгезії і гіпералгезії). Одна з частих і важких форм професійного захворювання — астма від формальдегіду, яка може залишатися у хворих і після переходу на іншу роботу.
*ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ФЕНОЛ?
Потрапляючи в організм крізь органи дихання, подразнює і знову ж обпікає. Якщо площа хімічного опіку становитиме 25 % і більше, не є винятком летальний кінець. Негативний вплив фенолу на організм може полягати також у кашлі, чханні, мігренях й запамороченнях, блідості, нудоті, втраті сил, м’язовій атрофії, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.
Нагадаємо, що у 2016-2019 роках кременчужани вели боротьбу за якість екології міста, адже викиди з промислових підприємств стали надто відчутними.
Було проведено ряд заходів з боку місцевої влади спільно з активістами, екологами та депутатами для зменшення перевищення небезпечних речовин у повітрі.
Але у 2021 році підприємство "Укртатнафта" заявило про приємну з точки зору економіки, але вбивчу, з точки зори життя та здоров'я мешканців Кременчука, новину. Ми писали про цю подію у статті:
Кожен обирає сам, які емоції відчувати.
Чи є закономірність між істотним ростом виробництва і істотним погіршенням самопочуття кременчужан - на це питання мають надати відповідь спеціалісти та науковці.
Чому стан атмосферного повітря не враховується при видачі дозволів на викиди -невідомо! Чи витримають кременчужани таке потужне навантаження на організм - невідомо!
Нагадаємо, у Кременчуці мешкає близько 220000 осіб, у Кременчуцькому районі - близько 400000 тисяч осіб.
У екологічному паспорті Полтавської області йдеться про викиди:
Основними забруднювачами повітря в області залишаються ПАТ «Укртатнафта» – 24,3% обласних викидів та ПрАТ «Полтавський ГЗК» – 21,1% обласних викидів. Підприємствами обласного центру впродовж 2020р. викинуто 0,855тис.т забруднюючих речовин (1,87% від усіх викидів стаціонарних джерел області).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:58
Вчора
09:14
Вчора
20:52
9 грудня
live comments feed...