• Главная
  • Кременчужани у небезпеці: місто відключили від екоботів, бо Фенол та Формальдегід вбиває?
06:00, 27 июля
Надежный источник

Кременчужани у небезпеці: місто відключили від екоботів, бо Фенол та Формальдегід вбиває?

Кременчужани у небезпеці: місто відключили від екоботів, бо Фенол та Формальдегід вбиває?

Щось дійсно підозріле відбувається у Кременчуці. Місто з якихось причин відключили від автоматичної системи сповіщення про стан повітря. При цьому лабораторія вказує на ріст отрути у повітрі. Підприємство "Укртанафта" заявило про вихід на максимальні потужності виробництва і одне забезпечуватиме всю Україну бензином. У цей час кременчужани скаржаться на погіршення самопочуття та відчутний сморід у повітрі кожної ночі. І все це водночас.

Раніше кременчужани могли спостерігати за тим, який стан повітря у місті на сайтах, якими користується весь цивілізований світ:

www.saveecobot.com, https://waqi.info.

На мапі видно якість повітря по всьому світу.

Але нещодавно у Кременчуці датчики згасли. З яких причин - поки що невідомо.

Два пункти передачі інформації звітували систематично про дані у Кременчуці: по Лесі Українки, 55 та на Свіштовському кладовищі.

І ось перше не передає дані 2 місяці, а друге – 5 місяців. Причина цього – невідома.

Але що лякає, так це ріст скарг кременчужан на погіршення самопочуття через викиди у нічний час та вихідні дні у останні пару місяців.

 Не так давно Кременчук збирав підписи під петицією на сайті Президента з благанням про допомогу. Тоді 737 мешканця міста змогли підписати петицію:

Кременчужани у небезпеці: місто відключили від екоботів, бо Фенол та Формальдегід вбиває?, фото-7

А чи підтверджує ріст забруднення повітря міська лабораторія зараз?

Так!

На сайті міськвиконкому ми бачимо звіт за червень місяць – по вмісту Фенолу та Фармальдегіду значне підвищення.

РІВЕНЬ ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ У КРЕМЕНЧУЦІ ЗА ДАНИМИ ЛАБОРАТОРІЇ - ВИСОКИЙ і ДУЖЕ ВИСОКИЙ!!!!

Чи небезпечні ФЕНОЛ ТА ФОРМАЛЬДЕГІД? ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНІ!!!

Ось, що можна знайти у Інтернеті!

При потраплянні формальдегіду у організм спостерігаються блідість, загальне нездужання, головний біль, утрудненне дихання. При потраплянні формальдегіду вражається нервова і репродуктивна системи та очі.

При постійному вдиханні фенолу і формальдегіду можуть виникати гострий бронхіт, запальні процеси слизової оболонки очей, наростаючі запаморочення, утруднення дихання, відчуття страху, нудота, слабкість.

*ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ФОРМАЛЬДЕГІД?

Фізіологічна дія: Подразнюючий газ, викликає дегенеративні процеси в паренхіматозних органах, сенсибілізує шкіру. Є повідомлення про сильну дію на центральну нервову систему, особливо на таламус, вражає таламус і сітківку ока.

Вільний формальдегід інактивує ряд ферментів в органах і тканинах, пригнічує синтез нуклеїнових кислот, порушує обмін вітаміну С, має мутагенні властивості.

Хронічне отруєння: У людей, які працювали з технічним формальдегідом, що містив також 14—16 % метилового спирту, спостерігалися випадки отруєння. Вони виражалися в розладах травлення, тремтінні, розладах зору. На підприємствах, з підвищеною концентрацією формальдегіду, у робітників відзначалися відсутність апетиту, схуднення, слабкість, стійкі головні болі, серцебиття, безсоння.

Хронічне отруєння формальдегідом може проявлятися у розладах чутливості до тактильних, больових і температурних подразнень (альгезії і гіпералгезії). Одна з частих і важких форм професійного захворювання — астма від формальдегіду, яка може залишатися у хворих і після переходу на іншу роботу.

*ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ФЕНОЛ?

Потрапляючи в організм крізь органи дихання, подразнює і знову ж обпікає. Якщо площа хімічного опіку становитиме 25 % і більше, не є винятком летальний кінець. Негативний вплив фенолу на організм може полягати також у кашлі, чханні, мігренях й запамороченнях, блідості, нудоті, втраті сил, м’язовій атрофії, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки. 

 Нагадаємо, що у 2016-2019 роках кременчужани вели боротьбу за якість екології міста, адже викиди з промислових підприємств стали надто відчутними.

Було проведено ряд заходів з боку місцевої влади спільно з активістами, екологами та депутатами для зменшення перевищення небезпечних речовин у повітрі.

Але  у 2021 році підприємство "Укртатнафта" заявило про приємну з точки зору економіки, але вбивчу, з точки зори життя та здоров'я мешканців Кременчука, новину. Ми писали про цю подію у статті: 

З 1 серпня 2021 року «Укртатнафта» виходить на максимальний обсяг переробки. Оголошення про це розмістили на головномусайті компанії.

Чи радіти, чи плакати мешканцям будинків, які розташовані надто близько до підприємства - невідомо. Адже для міста ріст виробництва означає окрім надходжень до бюджету і збільшення викидів у атмосферне повітря.

Кожен обирає сам, які емоції відчувати.

З 1 серпня підприємство планує запустити другий технологічний «ланцюжок», що дозволить вийти на максимальні об’єми переробки нафтової сировини – 14 тис. тон на добу.

Чи є закономірність між істотним ростом виробництва і істотним погіршенням самопочуття кременчужан - на це питання мають надати відповідь спеціалісти та науковці.

Нагадаємо: У Міністерстві охорони здоров'я підтвердили вплив викидів в атмосферне повітря підприємств на загальні показники захворюваності населення, в тому числі на онкологічні. Коефіцієнт дії шкідливих речовин склав 1,72 при нормі менше 1,0. Таким чином, викиди шкідливих речовин впливають на стан здоров'я та умови життя кременчужан, - таку відповідь надав заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, надіслану представнику уповноваженого з прав людини на запит кременчужанки Анни Бутової.

 Чому стан атмосферного повітря не враховується при видачі дозволів на викиди -невідомо! Чи витримають кременчужани таке потужне навантаження на організм - невідомо!

Нагадаємо, у Кременчуці  мешкає близько 220000 осіб, у Кременчуцькому районі - близько 400000 тисяч осіб. 

У екологічному паспорті Полтавської області йдеться про викиди:

Основними забруднювачами повітря в області залишаються ПАТ «Укртатнафта» – 24,3% обласних викидів та ПрАТ «Полтавський ГЗК» – 21,1% обласних викидів. Підприємствами обласного центру впродовж 2020р. викинуто 0,855тис.т забруднюючих речовин (1,87% від усіх викидів стаціонарних джерел області).  

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#екологія ##кременчужанинетаргани #Зеленський #Слуганароду
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...