• Головна
  • Долю військового ліцею вирішують депутати області та міста: реорганізувати, закрити чи залишити
10:42, 3 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Долю військового ліцею вирішують депутати області та міста: реорганізувати, закрити чи залишити

Долю військового ліцею вирішують депутати області та міста: реорганізувати, закрити чи залишити
Наразі у нашому місті вирішується доля Кременчуцького військового ліцею.
За тим, що повідомляють ЗМІ, депутати облради заклад хочуть об’єднати з педколеджем, а курсантів планують переселити до гуртожитку та дати довчитися.
Справа в тому, що нещодавно Кабмін прийняв постанову про діяльність військових ліцеїв і навчальний заклад у Кременчуці не відповідає новим вимогам.
У Градизьку є спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, приміщення та територія якого більш комфортніші, куди і хочуть перевезти ліцей.
Кременчуцькі ж депутати і чиновники не погоджуються з такою точкою зору 
Депутати Полтавської облради сьогодні відвідали Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Віце-мер Кременчука Ольга Усанова прокоментувала дану подію на своїй сторінці у ФБ.
Вимагаю залишити у Кременчуці військовий ліцей
Пані Усанова побувала на виїзному засіданні та побачила іншу сторону питання:
▶️ Кременчуцький військовий ліцей, який підпорядковується Департаменту освіти та науки Полтавської обласної ради, з 2000 року працює на базі колишнього дитячого садочку і за цей час у приміщенні не проводилася реконструкція або капітальний ремонт.
▶️ У 2009 році над приміщенням ліцею почали надбудовувати третій поверх, який дозволив би покращити умови перебування та навчання ліцеїстів. Пройшло 12 років, приміщення досі не добудоване, в експлуатацію не введене, кошти на завершення будівництва обласною радою за цей період не виділялися.
До речі, тільки на останній сесії обласна рада розподілила більше 600 мільйонів гривень за рахунок перевиконання бюджету, прийняла на баланс кілька спортивних об’єктів від громад, а на приведення до ладу єдиного у Полтавській області військового ліцею коштів не знайшлося.
▶️ Сьогодні ліцей зустрічав нас обдертими стінами коридорів із залишками металевого профілю. Раніше ці стіни були оздоблені пластиковими панелями, які були зняті на вимогу працівників ДСНС у протипожежних цілях. За 29 днів розпочнеться новий навчальний рік, проте роботи з облаштування стін досі не починалися. Керівництво Департаменту освіти не фінансує виконання робіт, бо не бачить у них сенсу – таку причину озвучила депутатам очільниця освітньої галузі області.
▶️ У порівнянні з іншими закладами освіти, підпорядкованими обласній раді, Кременчуцький військовий ліцей отримує значно менше фінансування протягом тривалого часу. Наприклад, у 2020 році Кобеляцький навчально-реабілітаційний центр отримав 16 257,3 тис.грн., що склало 149,2 тис.грн. на 1 дитину на рік, Градизька спецшкола-інтернат отримала 15 675,3 тис.грн., що склало 165,0 тис.грн. на 1 дитину на рік, Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою отримав 8 693,7 тис.грн., що склало 98,8 тис.грн. на 1 дитину на рік. Відповідно і матеріально-технічна база військового ліцею не в повній мірі відповідає вимогам, бо потребує капіталовкладень.
Усанова вважає закриття ліцею злочином, особливо у час, коли всюди триває війна.
На її думку, потрібно вкладати кошти у поліпшення матеріально-технічної бази Кременчуцького військового ліцею та приведення її у відповідність до вимог сьогодення.

Натомість на комісії, яка відбулася, депутати, спеціалісти, чиновники переконують суспільство про доцільність перевезення ліцею до Градизьку, адже там приміщення дозволяють розгорнутися на повну. На території закладу у Кременчуці є багато порушень у будівельних нормах, територія замала для великої кількості курсантів. Адже при відкритті ліцею планувалося навчання 30 осіб, а наразі ледь тісняться більше 80 учнів.

Приміщення інтернату у Градизьку навпаки - напівпусте, тому його закриють. Тож переїзд ліцею буде добрими можливостями для військових. Адже у ньому є величезні умови для повноцінних навчань та підготовки військових - приміщення та території набагато більші та комфортніші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліцей #кременчук #реорганізація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...