• Главная
  • До 1 вересня пенсіонери та пільговики мають обрати банк, інакше Кабмін переведе автоматом
10:50, 16 августа
Надежный источник

До 1 вересня пенсіонери та пільговики мають обрати банк, інакше Кабмін переведе автоматом

До 1 вересня пенсіонери та пільговики мають обрати банк, інакше Кабмін переведе автоматом

Кабмін вирішив долю пенсіонерів.

Схвалена постанова Кабміну „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

З 1 вересня пенсію до дому не носитимуть всім, як раніше.

Тепер відбір надавачів послуг з виплати та доставки пенсій, грошової допомоги за місцем проживання буде на конкурсних засадах.

На сьогодні надавачем таких послуг є АТ „Укрпошта” на монопольних умовах.

Передбачено, що тарифи на доставку виплат та пенсій на дом буде встановлювати Уряд і вартість доставки буде прописуватися у договорах.  Така норма стимулюватиме в майбутньому зниження вартості доставки пенсій та грошової допомоги.

Перший конкурс, згідно з Урядовим рішенням, має бути проведений Пенсійним фондом до 1 вересня 2021 року. До проведення конкурсу АТ „Укрпошта” продовжить здійснювати виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів.

З 1 вересня 2021 року отримувачів пенсій та допомоги переводять до банків. 

До дому пенсію носитимуть тільки  для:

- людей з інвалідністю І групи,

- осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду,

- осіб, які досягли 80-річного віку,

- одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Пенсіонери матимуть змогу контролювати виплати, бачити залишки коштів та перешкодить зловживанням привидачі виплат.

Одержувачі, які ще не обрали собі уповноважений банк, зможуть це зробити до 1 вересня 2021 року. Після 1 вересня, рахунок невизначившихся (крім осіб з окремих категорій, зазначених вище) буде відкрито в уповноваженому банку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за зверненням органів Пенсійного фонду України або органів соціального захисту. Людина зможе в будь-який момент змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Надалі банки зможуть самостійнодоставляти гроші, або замовлятимуть доставку через пошту. 

Оплата послуг з доставки пенсій та грошової допомоги за фактичним місцем проживання одержувачам з числа людей з інвалідністю І групи, осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, осіб, які досягли 80-річного віку, одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд здійснюватиметься за рахунок коштів Пенсійного фонду України або коштів державного бюджету.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#пошта #послуги #замовлення
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...