• Главная
  • Нові закони: Рахуйте кількість відключень світла та отримуйте компенсацію за кожну перерву
09:55, 22 августа
Надежный источник

Нові закони: Рахуйте кількість відключень світла та отримуйте компенсацію за кожну перерву

Нові закони: Рахуйте кількість відключень світла та отримуйте компенсацію за кожну перерву
Внесено зміни до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання
Про це на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук повідомляє Ольга Бабій.
? Сьогодні на своєму засіданні Регулятор з метою посилення відповідальності компаній за неякісне надання послуг споживачам вніс зміни до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, якими передбачається:
☑ встановлення компенсації за відсутність однієї фази протягом більше ніж 24 годин для споживачів, приєднаних до електричних мереж по трифазній схемі електроживлення;
☑ посилення з 01.01.2022 стандарту щодо тривалості аварійних перерв з 24 до 22 годин;
☑ встановлення гарантованих стандартів щодо тривалості планових перерв в електропостачанні із попередженням споживачів. Допустима тривалість планових перерв в електропостачанні скорочується з 24 годин до не більше 12 годин (у незимові місяці) та 6 годин (у зимові місяці). Для значних за обсягом виконання планових робіт (реконструкція та заміна мереж) тривалість перерв в електропостачанні не повинна перевищувати 24 години (у незимові місяці) та 8 годин (у зимові місяці);
☑ збільшення розмірів сум компенсацій для окремих стандартів (щодо аварійних перерв, що тривають понад 24 (а з 01.01.2021 – 22) години, та строків усунення причин неякісного електропостачання).
? Прийняття зазначеної постанови підвищить загальний рівень якості електропостачання для споживачів, зокрема зменшить тривалість переривань в електропостачанні.
‼️ Окремо варто звернути увагу на запроваджений з 1 липня 2021 року стандарт якості в електропостачанні – щодо частоти перерв, відповідно до якого кожен споживач, у якого в попередні 12 календарних місяців (у тому числі, які передували 1 липня 2021 року), кількість перерв в електропостачанні перевищувала допустимий стандарт – має право на отримання компенсації. Розмір компенсації споживача становить 200 грн (для побутового споживача), 600 грн (для непобутового споживача) та 50 грн за кожну перерву понад встановлений стандарт.
? Допустима кількість перерв тривалістю понад 1 годину протягом 12 місяців становить:
☑ Аварійні перерви (з вини компанії):
? не більше 6 перерв для міст та селищ міського типу;
? не більше 8 перерв для сільської місцевості.
☑ Планові перерви – не більше 11 перерв.
? Таким чином, пропонуємо споживачам у разі наявності проблем з частими перервами в електропостачанні звертатися до операторів систем розподілу, з якими укладено договір про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, із заявою щодо надання компенсацій за недотримання гарантованого стандарту стосовно кількості перерв в електропостачанні протягом 12 календарних місяців у точці розподілу споживача (тривалістю понад одну годину).
Докладно за ПОСИЛАННЯМ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#світло #еклектрика #відключення #кременчук
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...