• Главная
  • Гірше худоби - омбудсмен показала, як у вагонзаках перевозять підозрюваних та осуджених
09:56, 1 октября 2021 г.
Надежный источник

Гірше худоби - омбудсмен показала, як у вагонзаках перевозять підозрюваних та осуджених

Гірше худоби - омбудсмен показала, як у вагонзаках перевозять підозрюваних та осуджених

Краще не потрапляти до правоохоронних органів.

Вагонзаки перевірила Омбудсмен.

І зробила висновок - це інструмент жорстокого поводження та приниження людської гідності.

Результати моніторингу спецвагона «Укрзалізниці» для конвоювання вразив захисницю прав людини.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини такі умови конвоювання розцінюються як прояв жорстокого поводження та приниження людської гідності.

30/09/2021 15:31  У межах реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під керівництвом представника Уповноваженого в західних областях Світлани Семчишин здійснено моніторинг спеціального залізничного вагона «Укрзалізниці» (далі – спецвагон), призначеного для конвоювання осіб, узятих під варту та засуджених до позбавлення волі, з метою перевірки умов конвоювання останніх та стану дотримання заходів із запобігання поширенню COVID-19.

Будь-яке конвоювання людей у спецвагонах може розцінюватись як жорстоке і таке, що принижує людську гідність, поводження. Транспорт для конвоювання не оновлювався з радянських часів та є застарілим і не обладнаним відповідно до вимог міжнародних стандартів.

Спецвагон 1977 року випуску обладнано двома типами камер: «Великими» площею 3,48 кв. м (на 12 осіб) та «Малими» площею 2,05 кв. м (на 5 осіб).

Камери спецвагона не мають природного та штучного освітлення, без вікон та належної вентиляції. Опалення передбачене лише у зимовий період. Місця для сидіння не мають жодного поручня, що може призвести до травмування у випадку різкої зміни швидкості вагону (екстреного гальмування). Також відсутнє будь-яке покриття місць для сидіння, а також матраци, подушки та постільна білизна.

 Незважаючи на те, що під час візиту у спецвагоні був бак з питною водою, жодного посуду для неї не було передбачено. Впродовж усього маршруту слідування ув’язнені (засуджені) особи не забезпечуються гарячим харчуванням. На всіх ув’язнених (засуджених) осіб було передбачено кілька буханок хліба та консерви, однак посуд та столові прибори відсутні.

Медичні аптечки для засуджених не передбачені, аптечки варти не містили жодних ліків, що виключає можливість надання належної домедичної допомоги.

Спецвагон не обладнаний системою відеоспостереження.

Під час конфіденційних розмов конвойовані особи скаржилися на відсутність постелі, посуду та столових приборів, гарячого харчування, медичної допомоги, засобів гігієни (мило, туалетний папір), неналежний температурний режим та відсутність гарячих напоїв. У деяких засуджених була постіль та особисті речі, якими вони були забезпечені лише за рахунок родичів.

Моніторами також виявлено порушення протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу. Ув`язнені (засуджені) особи не забезпечені засобами індивідуального захисту, відсутні засоби дезінфекції, мило. Кварцування не передбачене.

Повний перелік виявлених недоліків разом з відповідними рекомендаціями буде надісланий до відомчих міністерств.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#омбудсмен #осуджені
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...