• Главная
  • "Покошмарити освітян" чи "запобігти отруєнню дітей": обласну комісію не пустили в школи Кременчука
12:09, 8 октября
Надежный источник

"Покошмарити освітян" чи "запобігти отруєнню дітей": обласну комісію не пустили в школи Кременчука

"Покошмарити освітян" чи "запобігти отруєнню дітей": обласну комісію не пустили в школи Кременчука
У Кременчуці, схоже, триває війна між обласними та місцевими політичними силами.
І жертвами цього конфлікту стають учасники освітнього процесу. 
У Полтавській області створена комісія, куди увійшли представники Департаменту освіти і науки, представники Держспоживслужби та комунального підприємства «Обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради», які відповідають за напрямок шкільного реформування. Вони спробували провести перевірку у харчоблоках шкіл Кременчука.
Натомість у місті Кременчуці такій політиці радими не були представники шкіл та заступниця міського голови з питань освіти Ольга Усанова. Вони стверджують, що це були протизаконні дії.
Тож викладаємо дві версії того, що відбулося у Кременчуці.
Так Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації повідомив про те, чому до Кременчука завітали з перевіркою:
На Полтавщині почались вибіркові перевірки харчоблоків навчальних закладів, які проводять за дорученням Президента України Володимира Зеленського, за результатами вивчення ситуації щодо масового отруєння дітей в Хмельницькому навчально-виховному обєднанні №1 «школа-дитячий садок», з метою недопущення в майбутньому таких випадків.
‼️У Офісі Президента дали доручення опрацювати питання стосовно посилення безпеки дітей. Також було відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України.
‼️Так у Полтавській області створена комісія, куди увійшли представники Департаменту освіти і науки, представники Держспоживслужби та комунального підприємства «Обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради», які відповідають за напрямок шкільного реформування.
06.10.2021 року в Кременчуцьких навчальних закладах перевірки не відбулися, були складені відповідні акти.
07.10.2021 року перевірено ЗЗСО Диканськоі, Шишацькоі територіальних громад.
Робота у даному напрямку триває.
У свою чергу віце-мер з питань освіти Ольга Усанова на своїй сторінці у Фейсбуці назвала такі відвідини проявом ненависті області до міста. Вона доклала світлини скарги на ім'я губернатора області Олега Синєгубова. 
Область продовжує ненавидіти Кременчук. Замість привітання із Днем учителя обласні чиновники прислали незаконну перевірку!
Шостого жовтня «зграя» обласних чиновників увірвалася до Кременчука, щоб «покошмарити» наших освітян. Під виглядом позапланової перевірки вони їздили по кременчуцьких школах. Необхідних документів у них не було. Був відсутній перелік об'єктів перевірки, перелік питань, спосіб та форми здійснення перевірки. Ні копію доручення, ні направлень та наказу на проведення перевірки не надали. У них навіть не було санітарних книжок!
Спілкуватися «гості» із Полтави не хотіли і надати документи, що підтверджують правомірність своїх повноважень не змогли, були налаштовані ворожо.
Прикро це усвідомлювати, але Кременчук вже звик до такого ставлення з боку області. Щось подібне відбувається постійно. Своего часу область намагалася зупинити кременчуцькі тролейбуси. Зовсім недавно обласні чиновники закривали кременчуцький військовий ліцей.
У сьогоднішніх складних умовах пандемії проведення безпідставних перевірок, які втручаються в освітній процес, є просто недопустимим.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" одними з основних принципів державного нагляду (контролю) є відкритість, прозорість, плановість й системність державного нагляду (контролю); здійснення державного нагляду (контролю) лише за наявності підстав та в порядку, визначених законом.
А статтею 4 цього Закону встановлено, що орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Крім того, відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Сьогоднішній візит обласних чиновників до кременчуцьких шкіл явно йшов у розріз з вимогами законів. Ми не дозволимо порушувати закони і зривати навчальний процес у Кременчуці.
Як депутат обласної ради вимагаю надати офіційне роз'яснення та припинити безпідставне втручання в діяльність навчальних закладів м. Кременчуці
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#школа #освіта
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...