• Главная
  • Позбавляють зарплат через вакцину і через "дірку" у бюджеті: реалії працівників садочків
11:06, 27 октября
Надежный источник

Позбавляють зарплат через вакцину і через "дірку" у бюджеті: реалії працівників садочків

Позбавляють зарплат через вакцину і через "дірку" у бюджеті: реалії працівників садочків

У Кременчуці працівникам дитячих садочків масово ставлять вимогу - іти за власний рахунок у відпустку. Мається на  увазі - без збереження заробітної плати.

Як з'ясувалося причини дві. Про одну редакції розповіли працівники одного садочку. А ось про версію директорів інших садочків - заявили працівники інших закладів, поскаржившись депутатам.

За інформацією з джерела 05366.com.ua працівникам одного з садочків дали на підпис для ознайомлення наказ міністерств, у якому йдеться, що ніби з 8 листопада невакциновані працівники будуть відсторонені від роботи. За словами джерела, працівники телефонують на урядову гарячу лінію 1545 і там їх запевняють, що примусова вакцнація протизаконна і пропонують звертатися до них повторно, у разі, коли їх відправлять за власний рахунок. Дані особи не бажають вакцинуватися та вважають сертифікати - порушення норм Конституції та Закону та їх особистого права. Ссилаються на те, що вакциновані у Кременчуці хворіють, як і невакциновані і тому не може бути дискримінації  невакцинованих, особливо таким страшним методом - невиплатою заробітньої плати, відстороненням від роботи. Працівниці садочків нагадують, що вони мають мізерну зарплатню і навіть у разі відсторонення від роботи - вони змушені будуть голодувати, з'являться борги за компослуги і їх життя буде попране. При цьому вони цілком здорові, у хворобливому стані на роботу не ходять.

Тим часом у інших дитячих садках не попередили, а вже відсторонили від роботи працівників - змусили піти у відпустку без збереження зарплати.

Про це повідомила депутатка Лариса Гориславець. Вона розповіла про інші заяви, які надходять до неї від працівників інших дитячих садочків. На виїзному робочому засіданні Гориславець озвучила проблеми з відстороненням працівників дитячих садочків, які не пов'язані з вакцинацією.

Гориславець пояснила, що багато працівників садочків вже відправили у відпустку за свій рахунок. Депутатка вважала, що це через проблеми з "провальними" ремонтами у садочках, які на цій комісії і обговорювали.

Депутат Олександр Роженко у свою чергу перепитав у Гориславець, можливо ці відсторонення пов'язані саме з карантинними обмеженнями? 

Гориславець заперечила.

На засіданні був присутній керівник департаменту освіти Геннадій Москалик, у якого і просили дати роз'яснення.

Він заявив, що ті працівники, які наразі пішли за власний рахунок, вони відсторонені не через карантинні вимоги. До таких заходів керівництво дитячих садочків вдається через відсутність фінансів на заробітну плату. Тобто це такий крок задля економії бюджету. При цьому Геннадій Москалик заявив, що вони намагаються у такий спосіб оминути звільнення і зберегти робочі місця за працівниками.

Лариса Гориславець на це зауважила, що зарплата працівників дошкільних закладів - менша за всіх. Тож надто важким випробуванням для працівників дитячих садочків є позбавлення навіть тієї копійчаної зарплати. Депутатка наполягала, що у ситуації потрібно розібратися і вирішити питання. Перерозподілити бюджетні гроші, переглянути інші фонди, тощо...

Геннадій Москалик з такою позицією погодився і у найближчий час дане питання буде винесено на комісії для вирішення - розглядатимуть.

Про що домовляться депутати та департамент освіти разом з виконкомом - розповімо далі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#садочок #кременчук
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...