• Головна
  • На Полтавщині у губернатора Синєгубова забуксувало «Велике будівництво»
Политические новости
18:00, 29 листопада 2021 р.

На Полтавщині у губернатора Синєгубова забуксувало «Велике будівництво»

Политические новости

Уряд виділив близько 2,15 млрд додаткових субвенцій на забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автошляхів загального користування місцевого значення. Регіоном-лідером за обсягом виділених коштів стала Полтавська область (127,8 млн. грн.).

Проте, на листопад місяць видаткову частину бюджету Полтавщини навіть на реалізацію ініціативи Президента Зеленського «Велике будівництво» виконано лише наполовину. Очевидно, що за час, що залишився до кінця року, ефективно освоїти другу половину цієї статті – а тепер ще й додаткову субвенцію – буде просто неможливо. Ініціатива президента буде просто заморожена до весни. І причиною цього є не лише погодні умови, а й корупційні скандали, від яких Полтавщину останнім часом буквально трясе.

З того часу, як Полтавську облдержадміністрацію очолив Олег Синєгубов, ЗМІ неодноразово писали про «відкати», корупційні схеми при організації держзакупівель у дорожній сфері, незаконну розробку кар'єрів, підряди компаніям із сумнівною репутацією.

Зокрема, портал comments.ua повідомляв про те, що в області нібито була організована «система подяки». Схема передбачає, що підрядники платять за перемогу у тендерах 13-20% від суми контрактів на будівництво та ремонт доріг.

Місцеві журналісти також писали про конфлікт Олега Синєгубова з одним із головних підрядників «Великого будівництва» – компанією «ОНУР». Чиновники обладміністрації неодноразово звинувачували компанію у незаконному видобутку будматеріалів на території області.

Втім, проблеми та конфлікти спостерігаються не лише у сфері дорожнього будівництва. За ті два роки, протягом яких Синєгубов очолює область, Полтавщина з регіону-лідера перетворилася на регіон-аутсайдер практично за всіма показниками.

Наприклад, видаткові статті обласного бюджету в економічному секторі було виконано менш ніж наполовину, агропромисловий комплекс – на 18,3% від річного плану; будівництво та регіональний розвиток – 34% (в т.ч. будівництво об'єктів соціально-культурного призначення – 28,4%). Такі низькі показники фінансової дисципліни характерні не лише для зазначених секторів – страждають і люди.

Олег Синєгубов так і не зміг повністю забезпечити соціальний захист населення та виплату пільг та допомоги соціально-уразливим категоріям громадян. Ці статті обласного бюджету виконано лише на 67,1% та 58,6% відповідно, а витрати на соціальний захист дітей – на 47%.

Навіть на виконання програми боротьби з COVID-19 за річного плану 33,2 млн. грн за фактом використано лише 621 тис. грн, тобто менше 2%. І це при тому, що Полтавська область стабільно – в першій «десятці» за кількістю хворих та померлих від коронавірусу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...