• Головна
  • Держава бере кредит на оновлення тролейбусного парку у Кременчуці
17:17, 30 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Держава бере кредит на оновлення тролейбусного парку у Кременчуці

 Держава бере кредит на оновлення тролейбусного парку у Кременчуці

Кременчук потрапив до програми оновлення транспортного парку. За тим що відомо, у місті за рахунок Державних коштів оновлять тролейбусні лінії.

Мінфін повідомляє про наміри взяти кредит на 22 роки для забезпечення міст транспортом.

У рамках реалізації проекту «Міський громадський транспорт України ІІ» Україна отримає 200 млн євро на оновлення громадського транспорту в кредит.

На даний час в Україні реалізуються проекти із розвитку міського громадського транспорту, які фінансуються за рахунок кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій. За час реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Міський громадський транспорт України І» було укладено контракти на постачання більше 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів для міст учасників проекту.

18 листопада 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про ратифікацію Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ».

У рамках даної угоди передбачено надання Україні позики у розмірі 200 млн євро. Дані кошти буде спрямовано на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро.

Окрім того, у рамках реалізації проекту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у містах Черкаси, Біла Церква, Кам’янське, Дніпро, Львів, Кременчук та Запоріжжя.

Кошти для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту буде розподіллено серед міст України, які стали учасниками даного проекту, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці та інші.

Умови кредитування:

- сума позики – 200 (двісті) млн євро;

- процентна ставка – фіксована ставка або плаваюча ставка; - максимальний пільговий період 5 (п’ять) років;

- період погашення (включаючи пільговий період) – 22 (двадцять два) роки;

- умови погашення – щопіврічно рівними частками від основної суми кредиту або фіксованими частинами від основної суми та відсотків.

«Прийняття Закону про ратифікацію даної Фінансової угоди є досить важливим кроком, що наддасть Україні правові підстави для подальшої реалізації проекту. Якщо Закон буде прийнято до кінця 2021 року то з наступного року ми очікуємо на підписання перших контрактів на поставку нового екологічно безпечного громадського транспорту для міст України», - повідомив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дорога #рух
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Остап Бульба
1 грудня 2021 р., 09:25
Потрібно добавити в заголовку - та двох кросоверів для керівництва КТП
Оголошення
live comments feed...