• Головна
  • Вбив кременчужанина та порізав його дружину: суд розповів подробиці злочину
10:32, 24 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Вбив кременчужанина та порізав його дружину: суд розповів подробиці злочину

Вбив кременчужанина та порізав його дружину: суд розповів подробиці злочину

20 грудня 2021 року. Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі колегії суддів головуючої - судді Пальчик О.О., суддів Обревко Л.О., Гусача О.М. оголосив вирок по кримінальній справі раніше судимому чоловіку.

Про це йдеться у реєстрі судових справ.

05.10.2019 близько 19 год. 05 хв. неподалік під`їзду №3 будинку, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, виникла сварка, під час якої обвинувачений вбив потерпілого ножем, нанісши кілька ударів та порізав дружину вбитого.

У тексті судового рішення йдеться про наступні жахливі подробиці вбивства.

"Реалізовуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 дістав з кишені куртки ніж та тримаючи останній у правій руці, умисно, з метою позбавлення життя іншої людини, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки у вигляді смерті ОСОБА_3 та бажаючи їх настання, з достатньо великою силою почав наносити удари в область тулубу потерпілого. Потерпілий в цей час руками намагався захищатися від ударів нападника, та отримав ножові поранення лівого плеча, лівої кисті та правого передпліччя.

Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень ОСОБА_3 встав одним коліном на асфальтове покриття, обличчям до нападника. ОСОБА_2 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, будучи повернутим обличчям до потерпілого та усвідомлюючи, що останній перебуває у безпорадному стані, наніс два удари ножем в область серця потерпілого."

В цей же день - 05.10.2019 близько 19 год. 10 год. після нанесення ножових поранень ОСОБА_3 до останнього, який стояв одним коліном на асфальтовому покритті неподалік під`їзду №3 будинку по АДРЕСА_2 , підійшла ОСОБА_4 та схилилася над потерпілим, підтримуючи останнього під руки. В цей час у ОСОБА_2 , який щойно наніс смертельні ножові поранення ОСОБА_3 , виник умисел на протиправне заподіяння смерті потерпілій ОСОБА_4 .

Реалізовуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 , тримаючи у правій руці ніж, умисно, з метою позбавлення життя іншої людини, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки у вигляді смерті потерпілої ОСОБА_4 та бажаючи їх настання, підійшов до ОСОБА_4 , яка в цей час була повернута спиною до нападника, та з достатньою силою наніс два удари ножем в задню поверхню грудної клітини справа та один удар ножем в праву поперекову ділянку тіла потерпілої.

Після нанесення вказаних тілесних ушкоджень ОСОБА_2 , вважаючи, що виконав усі дії, необхідні для доведення злочину до кінця, а саме спричинення смерті потерпілій ОСОБА_4 , залишив місце вчинення злочину, однак смерть потерпілої ОСОБА_4 не наступила з причин, які не залежали від волі ОСОБА_2 , оскільки потерпілій своєчасно надано кваліфіковану медичну допомогу.

Показаннями потерпілої ОСОБА_4 , яка в судовому засіданні пояснила, що 05.10.2019 у вечірній час до дому прийшов її чоловік, згодом почули, як спрацювала сигналізація на їх авто, що припарковано поблизу будинку по АДРЕСА_2 , де вони на той час винаймали квартиру. ЇЇ чоловік ОСОБА_3 вийшов на балкон, та повернувшись почав одягатися, повідомив, що йому потрібно вийти на подвір`я поговорити ОСОБА_5 . ОСОБА_4 вийшла на балкон і побачила ОСОБА_2 , який стояв поблизу їх автомобіля та щось кричав її чоловікові. Коли повернулася до квартири, намагалася зупинити чоловіка, проте він вийшов з квартири, після чого вона одягла халат і також пішла на подвір`я будинку. Вийшовши на вулицю, потерпіла помітила, що ОСОБА_3 стоїть біля свого авто та збирається сідати до припаркованого поряд автомобіля. На запитання куди він збирається їхати, ОСОБА_3 відповів що потрібно від`їхати і поговорити з людьми. Після цього, потерпіла почала кричати, що він нікуди не поїде. В цей час з переднього пасажирського сидіння автомобіля, припаркованого поряд з їхнім автомобілем, вийшов ОСОБА_2 . Потерпіла з ОСОБА_2 почали гучно кричати один на одного. Під час сварки обвинувачений намагався нанести удар потерпілій, проте ОСОБА_3 відштовхнув ОСОБА_2 , попросив його заспокоїтися та став між ними. В цей час ОСОБА_4 крикнула, що викличе поліцію. Ці слова вивели обвинуваченого із себе, він став вкрай агресивним і кинувся на ОСОБА_4 та її чоловіка. Потерпіла помітила, як обвинувачений заліз рукою до кишені та викрикнув, що зараз він всіх поріже. Загиблий ОСОБА_3 намагався заспокоїти обвинуваченого, відштовхував його. В цей час потерпіла побачила, як в руках ОСОБА_2 щось засяяло і він почав рухатися в бік потерпілих. ОСОБА_3 почав відмахуватися від обвинуваченого руками, потерпіла побігла до під`їзду кликати на допомогу. Коли оглянулася, помітила, як чоловік спіткнувся, став одним коліном на асфальтове покриття, а ОСОБА_2 стояв поряд, і наніс один удар ножем в груди потерпілому. ОСОБА_4 підбігла до чоловіка і намагалася підняти його. В цей час ОСОБА_4 відчула три удари в спину. Обвинувачений сів до автомобіля, та поїхав з місця події. Потерпіла допомогла піднятися чоловіку, і вони пішли до під`їзду, де сіли на лавку. Після того, як ОСОБА_3 сів на лавку, він більше не розмовляв.

Показаннями потерпілого ОСОБА_1 , який повідомив суду, що його син ОСОБА_3 проживав у м. Кременчуці, а сам потерпілий проживає в с. Онуфрієвка Кіровоградської області. Син проживав на мікрорайоні Раківка із дружиною у орендованій квартирі. Восени 2019 року до нього приїхав племінник і повідомив, що його син у лікарні через те, що поскандалив із ОСОБА_2 . Почувши це, потерпілий разом із племінником поїхали у м. Кременчук, де дізнався про смерть сина. Потерпілий також пояснив, що ОСОБА_2 і раніше сварився із сином потерпілого ОСОБА_3 . Крім того, потерпілий просив призначити обвинуваченому найвищу міру покарання.

Показаннями свідка ОСОБА_18 , який є інспектором патрульної поліції БПП в м. Кременчук. 05.10.2019 року він заступав на нічне чергування і йому повідомили, що його буде залучено для охорони громадського порядку на території Другої міської лікарні, оскільки там велике скупчення людей через вчинений злочин. Також надійшло орієнтування щодо розшуку автомобіля на якому можливо пересувалися особи, що причетні до скоєння вбивства. Це був автомобіль «ВАЗ». У подальшому автомобіль «ВАЗ» було виявлено поблизу Другої міської лікарні на вул. Маногарова. Номерний знак даного автомобіля співпадав із тим, який проходив по орієнтуванню, про що було повідомлено на лінію 102.

Показаннями свідка ОСОБА_19 , який повідомив, що він проживає у тому ж будинку і під`їзді, де проживали подружжя ОСОБА_7 . Свідок проживає на першому поверсі вікна виходять у двір. В один з днів восений 2019 року дружина покликала його на допомогу, щоб вийшов на вулицю. Вийшовши на вулицю свідок побачив, що потерпілий ОСОБА_20 сидить на лавочці без свідомості, а поруч з ним сидить його дружина ОСОБА_14 . У потерпілого він бачив ножові поранення в районі серця на грудях і на лівій руці, йому намагалися зупинити кров та одночасно викликали «Швидку медичну допомогу». У потерпілої були ножові поранення на спині. Обох потерпілих забрали дві карети «Швидкої медичної допомоги».

Показаннями свідка ОСОБА_21 , яка пояснила, що вона здавала в оренду квартиру подружжю ОСОБА_22 та ОСОБА_14 , сама проживала поруч. В один із вихідних днів восени 2019 року від сусідів вона дізналася, що подружжю були спричинені тілесні ушкодження.

Показаннями свідка ОСОБА_23 , який повідомив, що він працює поліцейським БПП у м. Кременчук. В ніч з 05 на 06 жовтня 2019 року свідок був залучений до охорони громадського порядку на території Другої міської лікарні, оскільки в цій лікарні перебували потерпілі і велика кількість людей. Коли скупчення людей розійшлося, свідок разом з іншими поліцейськими об`їжджали територію і помітили підозрілий транспортний засіб поруч з лікарнею, оскільки надійшло орієнтування що особи причетні до скоєння тяжких злочинів проти здоров?я осіб можуть пересуватися на автомобілі «ВАЗ-2107».

Показаннями свідка ОСОБА_24 , який пояснив, що він працює поліцейським батальйону патрульної поліції у м. Кременчук. В ніч з 05 на 06 жовтня 2019 року він був залучений до охорони громадського порядку на територій Другої міської лікарні, де перебувала потерпіла ОСОБА_4 і на території цієї лікарні було багато осіб «Ромської національності». Коли ці особи розійшлись, то поліцейські патрулюючи місто виявили автомобіль поблизу Другої міської лікарні виявили автомобіль схожий за орієнтуванням на автомобіль на якому могли пересуватися особи, що причетні до скоєння вбивства і нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Автомобіль був марки «ВАЗ-2105» або «ВАЗ-2107». У зв`язку з виявленням даного автомобіля була викликана слідчо-оперативна група.

Даними слідчого експерименту за участі свідка ОСОБА_25 від 28.11.2019 року з додатками у вигляді фототаблиць та відеозапису. Під час слідчого експерименту цей свідок показав, що 05.10.2019 він взяв у ОСОБА_26 в користування автомобіль ВАЗ-2107. Близько 19 години йому зателефонував ОСОБА_2 , попросив під`їхати до магазину АТБ на Раківці, та звозити його в декілька місць. ОСОБА_25 під`їхав, забрав ОСОБА_2 у вказаному місці та вони поїхали до будинку по АДРЕСА_3 (сусідній з будинком, в якому проживали потерпілі). По приїзді за вказаною адресою ОСОБА_2 вийшов з автомобіля та почав з кимось сперечатися. ОСОБА_25 залишався в салоні автомобіля, проте чув голоси жінки і чоловіка, з якими сперечався ОСОБА_2 .

Згодом обвинувачений повернувся до автомобіля, і вони поїхали до гаражного кооперативу «Крюківський», а саме до гаража № НОМЕР_2 . ОСОБА_2 зайшов до гаража на декілька хвилин, свідок бачив, як обвинувачений, перебуваючи в гаражі, витер об куртку камуфляжного кольору ніж. Коли ОСОБА_2 повернувся до автомобіля, вони поїхали в с. Садки до будинку по АДРЕСА_5 , де ОСОБА_2 вийшов, а свідок повернувся до міста. Згодом свідок забрав знайомих з АЗС та разом із ними поїхав до ломбарду, розташованого неподалік аптеки «Доктор Айболит» по вул. Г. Манагарова, 1б. Вони всі вийшли з автомобіля, а коли повернулися, виявив, що автомобіль завантажують на евакуатор, про що ОСОБА_25 повідомив ОСОБА_27 по мобільному телефону ( т. 4 а.с. 3-17).

В судовому засіданні свідок ОСОБА_25 дав суду пояснення про те, що 05.10.2019 року він біля гаража в гаражному кооперативі «Крюківський» зустрів свідка ОСОБА_26 і попросив у нього автомобіль «ВАЗ - 2107» зеленого кольору щоб потаксувати. ОСОБА_26 погодився дати свій автомобіль. ОСОБА_25 відвіз його додому, а сам поїхав таксувати. В подальшому автомобіль вилучили працівники поліції, поки ОСОБА_25 пішов до товариша в гості, який проживає на АДРЕСА_6 . Під час досудового розслідування давав інші показання під впливом працівників поліції, які застосовували до нього незаконні методи слідства. Свідок стверджував, що ОСОБА_2 в той вечір він не бачив.

Свідок ОСОБА_26 дав суду показання про те, що в його володінні є автомобіль «ВАЗ-2107» зеленого кольору, 1999 року випуску. 05.10.2019 року приблизно в 14 год. на цьому автомобілі свідок приїхав у свій гараж № НОМЕР_3 , що розташований в гаражному кооперативі «Крюківський - 1». В гаражному кооперативі свідок побачив ОСОБА_29 , який є користувачем сусіднього гаража. ОСОБА_29 та його батька свідок добре знає як сусідів по гаражу. В цей день - 05.10.2019 року ОСОБА_30 попросив у ОСОБА_26 його автомобіль «ВАЗ-2107». На це ОСОБА_26 погодився і ОСОБА_25 підвіз його додому на АДРЕСА_7 , а сам взяв у користування автомобіль «ВАЗ-2107» темно-зеленого кольору, техпаспорт на автомобіль і поїхав на цьому автомобілі у своїх справах, це було приблизно в 15 год. ОСОБА_26 і раніше давав у користування ОСОБА_25 цей автомобіль, останній на ньому таксував. Вранці наступного дня до ОСОБА_26 приблизно в 08 год. ранку, приїхали працівники поліції і запросили його в Крюківський райвідділ поліції. Належний свідку автомобіль «ВАЗ - 2107» знаходився на штраф майданчику у Крюківському відділі поліції, а в подальшому з машини вилучили чохол з переднього пасажирського сидіння і зробили виріз тканини з обшивки переднього пасажирського сидіння. На обшивці сидіння були застарілі п?ятна крові.

Суд вирішив визнати винним ОСОБА_2 у вчинені злочинів, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 15, п. 13 ч. 2 ст. 115 КК України та призначити йому покарання:

-за ч. 1 ст. 115 КК України у виді дванадцяти років позбавлення волі;

-за ч. 2 ст. 15, п. 13 ч. 2 ст. 115 КК України у виді десяти років позбавлення волі.

За сукупністю злочинів на підставі ч. 1, 2 ст. 70 КК України остаточне покарання обвинуваченому ОСОБА_2 визначити у виді чотирнадцяти років позбавлення волі.

Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - тримання під вартою.

Строк відбуття покарання ОСОБА_2 рахувати з моменту його затримання, тобто з 06.10.2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #злочин #кременчук #патруль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...