• Головна
  • Кременчужани радять освітньому омбудсмену залишити тренування на випадок НС у школах
13:28, 21 січня 2022 р.
Надійне джерело

Кременчужани радять освітньому омбудсмену залишити тренування на випадок НС у школах

Кременчужани радять освітньому омбудсмену залишити тренування на випадок НС у школах
Омбудсмен з питань освіти в Україні проводить на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук опитування з приводу того, чи актуальні у школах навчання реагуванню у надзвичайних ситуаціях. 
Сергій Горбачов каже, що зустрів неоднозначну думку батьків, щодо того, чи потрібні такі тренування і тому вирішив звернутися до українців з опитуванням.
Кременчужани активно приймають участь у обговоренні. 
Омбудсемн написав:
❓ Чи потрібно у закладах освіти проводити тренування, як діяти у надзвичайних ситуаціях (евакуація, укриття тощо?
❓ Чи є укриття (бомбосховище) у закладі освіти, який його стан?
Декілька днів тому ми опублікували допис щодо дій учасників освітнього процесу в разі надзвичайних ситуацій https://bit.ly/3IhELTI.
У цьому дописі ми підкреслили необхідність навчальних тренувань у закладах освіти, зокрема проведення евакуації, укриття в безпечному місці тощо.
Але у коментарях та повідомленнях зустріли різні думки як батьків, так і педагогів. Одні стверджують, що такі тренування потрібні, а інші - що не потрібні.
Тому просимо вас висловити свою думку.
Якщо ви підтримуєте такі навчання, які проведені якісно (тобто - без попередження), поставте, будь ласка, реакцію - Тримаймося ?
Якщо ви проти навчань з безпеки, поставте, будь ласка, реакцію - злість ?
А у коментарях висловіть, будь ласка, свою думку щодо таких тренувань. Чи проводяться вони?
Також багато запитань ми отримали щодо наявності та стану укриттів (бомбосховищ) у закладах освіти.
Якщо ви володієте інформацією щодо укриття у школі чи садочку, просимо вас написати у коментарях про це у такому форматі:
☑ область;
☑ місто/селище/село;
☑ назва закладу освіти;
☑наявність чи відсутність укриття;
☑ стан укриття.
Так Алла Заможська з Кременчука написала:
Всі тренування в школах - для галочки. Наприклад , приписана умова, учні беруть свої щоденники і виходять - втратила свою актуальність. Для початку - ці навчання мають бути цілий рік , мінімум раз на місяць, для того, щоб діти на автоматі це робили. І вже потім їх потрібно робити раз на квартал. Всі вони мають бути без попередження з повним розбором що було не так. Старші класи до всього цього мають проходити курси домедичної допомоги. Але не з курсу Ед Камп. Щодо де укрития і т.д. то цього на восьмому році війни не знають навіть місцеві очільники. Але в цьому випадку батькам має бути чітко розісланий план дій пошуку своїх дітей - тобто батьки мають знати 1 вересня куди конкретно вивезуть їх дітей, якщо буде потреба в евакуації з пунктами а, б, с. Навчання мають бути різні - повінь ( у нас це актуально - якщо завтра прорве дамбу), пожежа, обстріл, терористи захопили школу, діти знайшли підозрілий пакет. Це короткий мінімум навчань.
Також схожий за змістом коментар залишила кременчужанка Angel Angel:
обязательно!!! Только еще нужно с родителями хотя бы 1 раз в год проводить инструктаж, куда в случае эвакуации бежать за ребенком, где искать если вдруг военные действия или химвыбросы или потоп!!! родители вообще не в курсе, если случись, что делать!!!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...