• Головна
  • Керуюча компанія «Будсервіс» назвала ТОП-5 будинків-боржників у Кременчуці
11:48, 25 січня
Надійне джерело

Керуюча компанія «Будсервіс» назвала ТОП-5 будинків-боржників у Кременчуці

Керуюча компанія «Будсервіс» назвала ТОП-5 будинків-боржників у Кременчуці

В Україні ситуація із заборгованістю населення за житлово-комунальні послуги з року в рік набуває масштабного характеру. Згідно з даними Державної служби статистики, у жовтні 2021 р українці сплатили за житлово-комунальні послуги лише 12,4 млрд грн з необхідних 16,4 млрд грн – це 75,2% від нарахованих за цей період сум.

У Кременчуці про заборгованість за послугу з управління багатоквартирним будинком та її наслідки розповіли у керуючій компанії “Будсервіс”, що обслуговує 371 багатоповерхівку.

  • Звернімося до цифр. На сьогоднішній день загальна дебіторська заборгованість за багатоквартирними будинками міста Кременчук перед компанією складає 15 млн 642 тис грн, - зауважив директор керуючої компанії “Будсервіс” Сергій Зінченко. - “Лідирують” у списку найбільших неплатників гуртожитки. Наприклад, гуртожиток за адресою вул.Східна, 22 за минулий рік поглибив вже існуючу заборгованість на 72%: на 01.02.2021 вона становила 265 517 грн, а на 01.01.2022 - вже 459 114 грн. Ми не отримуємо жодних дотацій з бюджету, як колись було при ЖЕКах, тому зростання заборгованості мешканців має негативні наслідки для нас як управителя, а також загрожує мешканцям відключенням від послуги.

ТОП-5 будинків з найбільшою заборгованістю за послугу управління перед КК “Будсервіс” станом на 1 січня 2022 року складають

Адреса

Заборгованість, грн.

1.

вул.Східна, 22

459 114

2.

вул.Гагаріна, 23

289 642

3.

вул.В.Набережна, 29

245 463

4.

вул.Шевченка, 27

239 612

5.

вул.Приходька, 37

231 374

Борги за комірне безпосередньо впливають на те, які роботи виконуються на будинку, а які – ні. Без наявності коштів на рахунку будинку управитель не зможе реалізовувати ті завдання, які ставлять співвласники квартир, не зможе виконувати поточні ремонти. Часто від мешканців надходять питання на кшталт «Я сплачую за послугу, але нічого не робиться». Однак не всі розуміють, що далеко не одна квартира в будинку може мати значну заборгованість за послугу з управління. Тому дуже важливо не накопичувати борги.

Керуюча компанія “Будсервіс” готова піти назустріч своїм клієнтам та допомогти погасити існуючу заборгованість. Якщо споживач не в змозі оплатити всю суму боргу одразу, то виходом для нього стане договір реструктуризації. Суть процедури реструктуризації полягає в тому, що власник житла продовжує щомісяця сплачувати послуги керуючій компанії, а наявна заборгованість ділиться на певну кількість місяців і також щомісяця виплачується частинами. Така схема буде працювати доти, доки весь борг не буде виплачений, після чого залишиться тільки справно вносити платежі.

На жаль, деякі недобросовісні споживачі не реагують на пропозиції управителя та відмовляються погасити заборгованість в добровільному порядку. Тоді до роботи долучається юридичний відділ компанії. Згідно договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, управитель має право вести претензійно-позовну роботу у разі виникнення заборгованості за надану послугу з управління в порядку і строки, встановлені законом та/або договором. Компанія-управитель звертається до суду з позовною заявою про стягнення боргу. В такому разі, боржник, окрім основного боргу, буде змушений оплатити також суму інфляції та 3% річних за весь період прострочення платежу, а також суму судового збору, яка з 01.01.2022 збільшилась та становить в позовному провадженні 2481,00 грн, що в цілому значно збільшує суму заборгованості.

Отримане рішення суду передається до Державної виконавчої служби, яка займається стягненням заборгованості в примусовому порядку. Для боржника це передбачає додаткове стягнення виконавчого збору в розмірі 10% від суми боргу, призначеної судом, виконавчі витрати, та найголовніше – це арешт всіх банківських рахунків, зокрема і соціальних виплат, арешт, опис та реалізація майна рухомого і нерухомого та всіх матеріальних цінностей, заборона виїзду за кордон, внесення до державного реєстру боржників та інші санкції.

Аби уникнути цього, компанія “Будсервіс” наполегливо радить споживачам не накопичувати борги, звертатися до Центру обслуговування клієнтів, якщо виникають питання щодо нарахувань, укладати договіри реструктуризації боргу та оформити розстрочку на оплату.

Деталі – за номером телефону гарячої лінії “Будсервіс”  у Кременчуці:

 067 341 41 41

У компанії також наголосили на необхідності не зволікати та своєчасно розраховуватися за отримані житлово-комунальні послуги, адже це є запорукою їх якісного надання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#будсервіс #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...