• Головна
  • Обшуки у кременчуцькому "КМЕК": пов'язують із провальними ремонтами садочків та інших закладів
10:00, 26 січня
Надійне джерело

Обшуки у кременчуцькому "КМЕК": пов'язують із провальними ремонтами садочків та інших закладів

Обшуки у кременчуцькому "КМЕК": пов'язують із провальними ремонтами садочків та інших закладів

У Кременчуці відбулися обшуки. Правоохоронці прийшли до "Кременчуцької муніципальної енергосервісної компанії" та вилучили частину документів.

 Це комунальне підприємство, на яке покладено завдання реалізації енергоефективних проектів із залученням коштів від міжнародних фінансових організації для проведення масштабної реновації будівель бюджетної сфери.

Саме через це підприємство у Кременчуці проводилися заключення договорів по ремонту дитячих садочків та їх енергомодернізації. 

Обшуки у кременчуцькому "КМЕК": пов'язують із провальними ремонтами садочків та інших закладів, фото-1

Комунальне підприємство мало б проводити фінансово-інвестиційні розрахунки інвестпроектів, їх технічний супровід, прозорі закупівлі, готувати необхідні звіти для банку та інвесторів за міжнародними стандартами, виконувати контроль за енергетичним рівнем енергоспоживання будівлями до реконструкції та після завершення. Саме для цього воно було створено відповідно до рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 16 листопада 2017 року «Про створення комунального підприємства «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія» Кременчуцької міської ради Полтавської області»

У 2021 році у Кременчуці запустили процес модернізації дитячих садочків.

Переможцем тендеру Європейського банку реконструкції стало – ТОВ «АРТ-ПРОЖЕ»  вони мали виконати комплекс енергозберігаючих та інших заходів з метою зменшення споживаної енергії комунальними закладами Кременчука. 

Планувалася термомодернізація 66 будівель, серед яких дитсадки, школи, медичні заклади й Будинок дитячої та юнацької творчості.  Гарантійний термін на роботи - 10 років. Підрядник мав би контролювати енерговитрати, вони мали б істотно зменшитися, а у протилежному випадку, виправляти помилки.

У договорі: заміна вікон; заміна дверей; повна заміна старих і застарілих однотрубних систем опалення на двотрубні системи (у тому числі заміна IТП), весь комплекс робіт (включно із заміною труб на поліпропіленові або металопластикові; модернізація системи вентиляції (з рекуперацією тепла); встановлення системи моніторингу енерговитрат; відновлення відмостки; відновлення системи водопостачання і каналізації; встановлення захисту від блискавки; теплова ізоляція стін; теплова ізоляція дахів, горищ.

Але підрядники не виконали ремонти у встановлений час. Батьки вихованців садочків почали бити на сполох через побачені порушення - утеплення мінватою у дощ та морози.

У обіцяний термін садочки не відчинили і цілу зиму батьки приходили під мерію з вимогою розібратися у ситуації. Міський голова Віталій Малецький ввесь час запевняв мітингуючих під виконкомом батьків, що ремонти от-от зроблять і дітей впустять до садочків. Заспокоєні обіцянками батьки розходилися по домівкам. Але у обіцяний наново термін нічого не змінювалося. 

Було створено комісію з депутатів різних політичних сил міста. Вони при обстеженні садочків знайшли ще цілу купу очевидних порушень, у тому числі правил безепеки дітей. 

Депутатам Кременчуцька муніципальна енергосервісна компанія навіть не надавала умови договору. На депутатські запити давали відписки, мовляв - це таємниця. Те саме й на журналістські запити.

Дехто з депутатів вимагали накласти штрафні санкції на підрядника, нараховані у відповідності до претензій у розмірі 4 млн 338 тис 720 грн та 3 млн 113 тис 535 грн.

Вдалося таки побачити журналістам місцевих ЗМІ договір після перемоги у судовому процесі.

Кременчуцький юрист Олег Биков подав звернення до правоохоронних органів з приводу цих подій.

Відтак було відкрито кримінальне провадження.

І от 25 січня стало відомо з джерел про проведення обшуків у компанії та вилучення документів.

Слідство триває!

За інформацією джерел.

ФОТО: з інтернету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #злочин #кременчук #патруль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...