• Головна
  • В Україні не встигають робити експертизи ДНК тіл загиблих
09:54, 1 травня 2022 р.

В Україні не встигають робити експертизи ДНК тіл загиблих

В Україні не встигають робити експертизи ДНК тіл загиблих

Заступник Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян зустрілася з делегацією Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) на чолі з Директором з політики та співпраці Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Андреасом Клаісером. До складу делегації також увійшли керівник відділу координації даних ICMP Едін Х. Яшарагіч та юрисконсульт ICMP Олександр Красноборов.

Мері Акопян ознайомила присутніх з сучасним станом проведення слідчих дій на звільнених від окупації українських територіях, алгоритмами роботи Національної поліції, рятувальників та інших служб та відомств.

Окремо заступник Міністра зупинилася на очевидному прогресі у законодавчому забезпеченні процесів, пов’язаних з розслідуванням воєнних злочинів армії росії на території України. Вона повідомила про розгляд та прийняття за основу проекту Закону України №4265 «Про державну реєстрацію геномної інформації людини», метою якого є законодавче врегулювання процесів створення і функціонування обліку геномної інформації людини в Україні та удосконалення роботи правоохоронних органів України із запобігання, виявлення, розкриття та розслідування злочинів проти життя, здоров’я, волі, статевої свободи та недоторканості особи.

Мері Акопян повідомила, що масштаби вторгнення та, як наслідок, кількість зниклих безвісти в Україні є безпрецедентними у сучасній світовій історії. Так, лише за 2 місяці повномасштабного вторгнення до правоохоронних органів України надійшло понад 7000 заяв про зникнення людей. Згодом близько половини з них були розшукані. Також статус неопізнаних отримали близько 2000 тіл загиблих, з яких 1282 було згодом опізнано. В рамках кримінальних проваджень на сьогодні призначено 927 експертиз ДНК.

На жаль, перспектива обсягів подальших робіт слідчих та експертів на звільнених територіях є невтішною, тож вже сьогодні МВС звертається по допомогу до країн-партнерів та міжнародних організацій з постачання реагентів, залучення додаткових експертних груп та створення сучасного єдиного реєстру зниклих безвісти.

Андреас Клаісер зазначив, що ICMP має 25-річний досвід роботи у 40 країнах у справі ідентифікації за ДНК осіб, які зникли безвісти. Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти має договори співпраці з урядовими відомствами, інституціями, як опікуються питаннями зниклих безвісти, Міжнародним кримінальним судом, Інтерполом та іншими міждержавними організаціями. У свій час саме лабораторія ICMP проводила експертизи у справі збиття літака рейсу MH-17.

У ході обміну думками, учасники зустрічі дійшли згоди щодо подальшого обговорення кількох запропонованих планів співпраці, які у подальшому можуть значно посилити можливості експертної служби та слідчих підрозділів України. Для цього вже за кілька тижнів до Києва прибуде група спеціалістів за напрямками діяльності, які й нададуть конкретні пропозиції у справі ідентифікації жертв російської агресії.

Довідково

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (International Commission on Missing Persons, ICMP) — міжурядова організація, що займається проблемою осіб, які зникли безвісти внаслідок збройних конфліктів, порушень прав людини і стихійних лих. Штаб-квартира організації знаходиться в Гаазі (Нідерланди).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...