• Главная
  • Роз'яснення щодо механізму повернення до України дітей, які виїхали з батьками без документів
12:15, 11 мая
Надежный источник

Роз'яснення щодо механізму повернення до України дітей, які виїхали з батьками без документів

Роз'яснення щодо механізму повернення до України дітей, які виїхали з батьками без документів
Роз'яснення щодо механізму повернення до України дітей, які виїхали з батьками без документів дав Офіс Омбудсмана України.
Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р.
№ 57 (із змінами та доповненнями станом на 20.04.2022) визначено перелік документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну тощо.
Для дітей такими документами є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий).
Відповідно до рішення Державної прикордонної служби України, опублікованого на офіційному сайті органу (https://dpsu.gov.ua/.../mozhlivist-peretinannya-kordonu.../), громадянам дозволено виїжджати з країни за внутрішніми паспортами. Діти, які не досягли 16-річного віку, можуть виїжджати за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).
Внаслідок спрощення порядку виїзду за межі України деякі українські діти перебувають за кордоном без документів, що посвідчують їхню особу.
Наразі дипломатичні представництва та консульські установи надають послуги із виготовлення закордонних паспортів не в усіх країнах.
У разі відсутності у дитини закордонного паспорта на період воєнного стану в Україні передбачено можливість внесення інформації про дитину до паспорта для виїзду за кордон батьків (одного з батьків), іншого законного представника дитини.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 170 затверджено Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Інформація про дитину, внесена до паспорта для виїзду за кордон законного представника, посвідчує особу та підтверджує громадянство України такої дитини.
Внесення інформації здійснюється на підставі заяви законного представника, до паспорта якого вноситься інформація про дитину. Документи для внесення інформації про дитину у разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном подаються до посольства або консульської установи України. Внесення інформації про дитину здійснюється в день звернення законного представника безоплатно.
Для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину необхідно подати такі документи:
1) паспорт для виїзду за кордон;
2) заяву;
3) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження;
4) дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;
5) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.
У разі закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон такий строк може бути продовжено до п’яти років на підставі заяви законного представника дитини.
Заява про продовження строку подається до посольства або консульської установи України. Внесення змін здійснюється безоплатно в день звернення.
Крім того, громадяни можуть звернутись до дипломатичного представництва або консульства для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну, яке є документом, що підтверджує громадянство України і дає право на в'їзд в Україну у разі втрати особою документів, що дають право на виїзд з України та посвідчують особу під час перебування за її межами.
Оформлення і видачі посвідчення особи на повернення в Україну проводиться у відповідності до Порядку оформлення і видачі посвідчення особи на повернення в Україну, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 р. № 285.
Міністром закордонних справ України доручено зробити посвідчення на повернення в Україну безкоштовними.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#війна
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...