• Головна
  • Питання передачі усиновлювачам дитини, яка була евакуйована за межі України, врегульоване
12:00, 5 червня 2022 р.
Надійне джерело

Питання передачі усиновлювачам дитини, яка була евакуйована за межі України, врегульоване

Питання передачі усиновлювачам дитини, яка була евакуйована за межі України, врегульоване

Врегульовано питання передання усиновлювачам дитини, яка була тимчасово переміщена (евакуйована) за межі України. Про це повідомляє Омбудсман України.

Станом на 01.06.2022, із закладів інституційного догляду та виховання дітей евакуйовано 6 506 дітей різних категорій (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти, які опинились у складних життєвих обставинах).

З них понад 4 тисячі дітей тимчасово переміщені (евакуйовані) за межі України (Польща, Німеччина, Італія, Румунія, Австрія, Чехія, Литва та інші країни).

Серед них є діти, які були усиновлені до початку широкомасштабного вторгнення рф на територію України та стосовно яких рішення суду про усиновлення набрало законної сили.

З метою захисту права дитини на виховання в сім’ї 24 травня 2022 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 618 «Про внесення зміни до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей», якою врегулювано передачу усиновлювачам дитини, яка була тимчасово переміщена (евакуйована) за межі України.

Відтепер усиновлювачі зобов’язані забрати дитину за присутності посадової особи консульської установи України після:

• пред’явлення документів, що посвідчує особу;

• пред’явлення копії рішення суду про усиновлення;

• письмового погодження Національної соціальної сервісної служби, узгодженого зі службою у справах дітей, яка готувала висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини (у разі, якщо служба у справах дітей не може виконувати свої повноваження внаслідок бойових дій – зі службою у справах дітей обласної, Київської міської військової адміністрації за місцем взяття дитини на місцевий облік);

• нотаріально погодженого зобов’язання усиновлювачів:

- для громадян України – щодо забезпечення взяття дитини на консульський облік;

- для громадян України, які проживають за межами України та іноземцям – щодо взяття дитини на облік у відповідній консульській установі чи дипломатичному представництві України, права зберігати громадянство України дитині до досягнення нею 18 років; подання звіту про умови проживання та стан здоров’я усиновленої дитини тощо.

Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/go/618-2022-%D0%BF.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...