• Головна
  • Чи платити за комуналку під час війни? Роз'яснює КК "Будсервіс"
12:41, 6 червня 2022 р.
Надійне джерело

Чи платити за комуналку під час війни? Роз'яснює КК "Будсервіс"

Чи платити за комуналку під час війни? Роз'яснює КК "Будсервіс"

Останнім часом чимало суперечок серед населення точиться щодо сплати житлово-комунальних послуг. Чи обов'язково платити за комуналку під час військового стану? Хто має право не платити або платити не в повному обсязі? Роз'яснення надає керуюча компанія "Будсервіс".

Під час військового стану більшість населення України залишилось без звичних доходів, багатьом довелось покинути домівку та виїхати в інші регіони України, або й закордон, а дехто взагалі залишився без оселі. На жаль, такі реалії сьогодення ніхто не міг передбачити, але і в таких реаліях діють закони та існують зобов’язання.

Незважаючи на війну, сфера ЖКГ функціонує, послуги споживачам надаються, а отже, за них необхідно сплачувати. Важливо зрозуміти, що житлово-комунальна послуга - це такий самий товар, як хліб або сіль. Наприклад, щоб у крані текла вода, необхідно закуповувати електроенергію, очищувати воду, платити зарплату штату робітників, постійно купляти паливно-мастильні матеріали. І якщо підприємство буде надавати послугу і не отримувати за неї кошти, то воно з часом закриється. Це спричинить економічний колапс державного масштабу. Тому оплати за послуги ЖКГ ніхто не відміняв, вони необхідні, аби підприємства мали змогу працювати.

Якщо ж споживач покинув домівку, то чи має він сплачувати за послуги? За інформацією Кабміну, українцям, відсутнім у своїх будинках більше 30 днів, не нараховуватиметься плата за комуналку. Щоб отримати перерахунок за цей період, необхідно звернутися до постачальника послуг з одним з наступних документів :

  • довідкою про проходження лікування,

  • довідкою внутрішньо переміщеної особи,

  • довідкою, що свідчить про службу у ЗСУ.

 Перерахунок не стосується:

  • приміщень, обладнаних лічильниками; у такому разі треба подавати покази лічильників, тобто повторити останні,

  • вартості послуг з управління багатоквартирним будинком,

  • вартості послуг на тепло.

Послуга з управління багатоквартирним будинком нараховується незалежно від місця перебування співвласників. Нарахування відбувається звичайним чином: за метр квадратний житлової площі.

Урядом заборонено нарахування та стягнення штрафів або пені, інфляційних нарахувань, відсотків річних у разі несвоєчасної або неповної оплати за житлово-комунальні послуги населенням. Тобто штрафувати за несплату платіжок та нараховувати пеню не будуть. Однак після закінчення воєнних дій утворену заборгованість доведеться погасити. 

Тому так важливо саме зараз підтримувати підприємства ЖКГ, і комунальні, і приватні. Кожен платіж - це внесок у безперебійну роботу підприємств, у підтримку комунального фронту та економіки України в цілому.

Компанія "Будсервіс" нагадує, що працює в штатному режимі. Фахівці обслуговують багатоповерхівки кременчужан, як фізичних, так і юридичних осіб, аби у будинках справно працювали усі внутрішньобудинкові мережі: водопостачання, каналiзація, центральне опалення,  електропостачання, - а прибудинкові території були чисті та прибрані.

Чи платити за комуналку під час війни? Роз'яснює КК "Будсервіс", фото-1

Просимо кременчужан по можливості сплачувати рахунки за комірне. Це єдине джерело фінансування компанії, тому ми надзвичайно вдячні клієнтам за відповідальність у сплаті нарахувань, і ми закликаємо й надалі оплачувати посильні суми.  

Усі питання з приводу оплат ви можете задати, зателефонувавши на гарячу лінію:

067 341 41 41.

Консультації проводяться цілодобово без вихідних, наголосили у компанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #комуналка #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...