• Головна
  • Українська література у 7 класі: підготовка до контрольної
Новини компаній
15:21, 30 листопада 2023 р.

Українська література у 7 класі: підготовка до контрольної

Новини компаній

Контрольна робота з української літератури — класичний та звичний спосіб перевірки знань з пройденої теми чи багатьох тем. Опанувавши творчий здобуток того чи іншого автора, діти мають знати, як порівнювати факти, визначати головні риси героїв, будувати причинно-наслідкові зв’язки щодо сюжету, а також застосовувати на практиці знання з теорії літератури.

Українська література у 7 класі: підготовка до контрольної, фото-1

Чому розуміння особливостей написання контрольних з української літератури є важливим?

Перевірка знань з української літератури проводиться у середній та старшій школі не лише для здобування учнями поточних оцінок за чверть. Це ще й підготовка до національного мультимедійного тесту, що не лише підсумує успіхи школяра, а й стане його перепусткою до навчання у виші. Тож учень має знати, як відповідати на запитання та загалом оформлювати цей різновид письмової роботи.

Методика дослідження творів української літератури

Аналіз художнього твору — один з головних етапів контрольної роботи з української літератури. Аналізуючи текст, важливо торкнутися композиції, образів героїв, а також художніх засобів, використаних автором. Аналіз вірша буде повним, якщо вкажете тип рими та віршований розмір.

Українська література у 7 класі: підготовка до контрольної, фото-2

Є різні способи проаналізувати твір, проте найактивніше застосовуються наступні:

  • Біографічний. Простежується зв’язок між життєвим шляхом письменника чи поета та особливостями його твору. Біографія є аспектом, невіддільним від творчості.
  • Культурно-історичний. На сюжет та створення героїв могли вплинути, наприклад, історичні події чи популярний жанр в літературі.
  • Порівняльний. Цей метод передбачає пошук схожих моментів та відмінностей між різними творами. Можна порівнювати, наприклад, сюжети та будову, дійових осіб, стилі, тему.

Досліджуючи художній твір, можна користуватися різними техніками. Можна проаналізувати нюанси відносин між героями, стиль, в якому написаний текст, та літературні засоби, монологи та діалоги тощо.

Краще готуватися до майбутньої контрольної ще на етапі ознайомлення з твором: робити нотатки або виділяти важливі фрагменти олівцем. Вдумливе читання допоможе не лише зрозуміти написане, а й запам’ятати найважливіші моменти.

Додаткові ресурси для підготовки до контрольної роботи

Щоб успішно написати контрольну роботу з української літератури інколи буває мало просто прочитати твір. Корисною буде робота з додатковими матеріалами.

Можна звернути увагу на мемуари, відгуки відомих діячів про твір, більш докладну біографію, джерела, що дають ширше розуміння історичного та культурного контексту.

Опанувати додатковий шар інформації допоможуть інтернет-ресурси, відеоуроки, матеріали шкільної бібліотеки. Такий серйозний підхід до підготовки робить учня претендентом на високу оцінку.

Українська література у 7 класі: підготовка до контрольної, фото-3

Корисні поради та приклади для контрольної роботи

Як успішно написати контрольну роботу з української літератури? Це нескладно, якщо ви виконали кожну домашню роботу, запам’ятали найважливіше з озвученого вчителем і взяли найнеобхідніше з додаткових матеріалів.

Українська література у 7 класі: підготовка до контрольної, фото-4

Якщо ваша мета — гарна оцінка, дотримуйтеся цих правил написання контрольної роботи:

  • Ретельно вивчити тему, якій присвячено процес перевірки знань. Прочитати завдання та виділити подумки ключові слова. Якщо у формулюванні щось незрозуміло, звернутися до вчителя.
  • Проаналізувати твір та творчість автора. Контрольна робота присвячується певній темі, вивченим за семестр темам або охоплює весь річний курс. Щоб добре написати роботу, аналізуйте всі мистецькі твори, які включено до програми. Основними етапами аналізу тексту є читання, виокремлення основних героїв, місце дії. Далі важливо визначити головну ідею. Треба вказати, що автор хотів сказати та які саме художні засоби він застосував для донесення своєї думки. Наприкінці слід оцінити цінність твору.
  • Якщо одним із завдань контрольної роботи є написання есе, перед цим слід спочатку структурувати власні думки: складіть план, запишіть головне, що поки спало на думку. Це треба зробити на чернетці. Далі напишіть короткий, змістовний структурований текст, перевірте його на орфографічні, граматичні, пунктуаційні помилки.
  • Правильно керуйте часом. Якщо завдання можна виконати у довільному порядку, спочатку зробіть найлегші саме для вас. Якщо одне із запитань викликало труднощі, одразу перейдіть до наступного, а цьому приділіть увагу наприкінці.
  • Уважно читайте завдання. В деяких завданнях треба дати одну або декілька правильних відповідей, відповісти стисло або розгорнуто. Ці деталі відіб’ються на підсумковому балі. Пам’ятайте, що розгорнута відповідь — це щонайменше одна сторінка, а надмірна стислість зазвичай сприймається як незнання теми. Відповідь має містити цитати, приклади художніх засобів з твору, якому присвячене завдання.

Не бійтеся та не стидайтеся ставити запитання вчителю. Якщо щось незрозуміло, треба дати одну правильну відповідь, а насправді ви знаєте дві, обов’язково озвучте це. Помиляються навіть автори підручників. Краще уточнити щось, аніж втратити шанс на вищу оцінку.

Приклад структури контрольної роботи з української літератури

Українська література у 7 класі: підготовка до контрольної, фото-5
Українська література у 7 класі: підготовка до контрольної, фото-6

Контрольна робота з української літератури — невіддільний етап освітнього процесу. Вона дає вчителю змогу перевірити, як учень засвоїв пройдений матеріал, навчився аналізувати твір, а також чи вміє він послідовно викладати свої думки на письмі без помилок, але з аргументами.

Джерело: https://www.0372.ua/news/3694791/ak-pidgotuvatisa-do-kontrolnoi-roboti-z-ukrainskoi-literaturi

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...