• Головна
  • Мікрохвильовка не нагріває. Розбираємося у причинах
Новини компаній
17:54, 25 грудня 2023 р.

Мікрохвильовка не нагріває. Розбираємося у причинах

Новини компаній

Згідно з законом Мерфі, якщо мікрохвильовка не нагріває, це стається в самий непідходящий момент. У цій статті ми розкажемо про причини поломки та про те, як їх усунути. Але спочатку давайте з'ясуємо, в чому полягає принцип роботи СВЧ.

Мікрохвильовка не нагріває. Розбираємося у причинах, фото-1

Пристрій і принцип роботи мікрохвильовки

Трансформатор підвищує напругу електричного струму з 220V до 4000V і висилає високовольтний сигнал у магнетрон. Магнетрон перетворює сигнал в мікрохвилі. Хвилевід направляє ці мікрохвилі в камеру. Там вони відбиваються від стін і рикошетом потрапляють на їжу.

Можна сказати іншими словами — кожному розуміння своє.

Піч використовує мікрохвилі, які випромінює магнетрон. Хвилі потрапляють в піч, а потім в наші каші та супи через хвилевід. Там вони «розкачують» та «трясуть» молекули їжі з такою силою, що вони починають обертатися навколо свого ядра, зіткнення одна з одною, створюючи тертя. А вже від тертя утворюється енергія у вигляді тепла. Ось чому їжа завжди нагрівається зсередини.

Чому мікрохвильовка не нагріває?

Пошкодження одного з цих компонентів призводить до того, що мікрохвильова піч перестає нагрівати ваш вечерю:

  • мікровимикач (мікрик);
  • високовольтний конденсатор;
  • високовольтний трансформатор;
  • діод;
  • магнетрон.

Мікровимикач не дозволяє включити мікрохвильовку, коли дверцята відкриті. Перший ознака того, що він зламаний — піч увімкнеться, працюватиме вентилятор, тарілка буде обертатися, лампочка світитиметься, але їжа залишається холодною.

Якщо пошкоджений високовольтний трансформатор, мікрохвильова піч починає гудіти та вібрувати, з'явиться гострий запах спаленого. Його працездатність можна перевірити, провівши компонент спеціальним тестером — омметром. Нормальний показник для первинної обмотки — 2-3 Ом, для вторинної — 150 Ом.

При поломці високовольтного конденсатора мікрохвильовка буде гудіти та жужжати. Перед перевіркою конденсатора його обов'язково слід розрядити. Нормальний опір компонента — 10 Ом.

Високовольтний діод пропускає струм в одному напрямку і блокує його проходження в зворотному напрямку. Тому, якщо він ламається, мікрохвильовка перестала нагрівати і почне жужжати. До речі, діод не підлягає перевірці. Краще його відразу замінити на той, у якому ви впевнені, що він справний.

Якщо магнетрон вийшов з ладу, ви також почуєте гул і жужжання. Магнетрон ламається при запуску мікрохвильової печі без навантаження та при нагріванні їжі або рідини в металевому посуді. Розуміти, чи живий пацієнт чи мертвий, можна, вимірявши опір між виводами накалу. Нормальний показник становить 1 Ом. Вимірювання опору в ланцюзі накал-корпус на максимальній границі тестера допоможе переконатися, що немає витоку на корпус.

Інші причини, чому мікрохвильовка не нагріває

Іноді мікрохвильова піч перестає нагрівати або нагріває погано через низьку напругу в мережі (менше 210 В).

  • Якщо таймер або панель керування вийшли з ладу.
  • Якщо поламався інвертор в інверторній мікрохвильовці.

До речі, купити запчастини для мікрохвильової печі ви можете в нашому інтернет-магазині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...