Виборча кампанія в Кременчуці: лідери перегонів

Завершився процес реєстрації політичних партій та кандидатів в народні депутати, які будуть брати участь у позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року. Минулої неділі громадська організація «СОЦІАЛЬНИЙ БАРОМЕТР» провела соціологічне дослідження громадської думки кременчужан на предмет визначення симпатій щодо кандидатів в народні депутати та партій, які беруть участь у виборах до Верховної ради України.

На запитання «Для участі у виборах до парламенту висунули списки кандидатів в народні депутати України наступні партії. За яку партію ви проголосуєте?» відповіді кременчужан розподілилися наступним чином:

№ з/п

Назва партії

Результат

1.​ 

Партія «Блок Петра Порошенка»

32,5%

2.​ 

Радикальна партія Олега Ляшка

11,7%

3.​ 

Політична партія «Народний Фронт»

6,8%

4.​ 

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»

6,3%

5.​ 

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Свобода»

5,7%

6.​ 

Політична партія «Громадянська позиція»

5,7%

7.​ 

Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна»

4,5%

8.​ 

Політична партія «Правий Сектор»

4,2%

9.​ 

Політична партія «Об`єднання «Самопоміч»

4,0%

З досить високою ймовірністю можна говорити про те, що до парламенту проходять Блок Петра Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка, «Народний фронт», «Батьківщина», «Свобода» та «Громадянська позиція». Тим більше, що такі настрої кременчужан в цілому відповідають симпатіям всіх українців. Щодо партій «Сильна Україна», «Правий сектор» та «Самопоміч», то їхні шанси на подолання прохідного бар`єру менші, але все-таки достатньо реальні, оскільки в деяких регіонах вони мають більшу підтримку, ніж в середньому по Україні.

Інші 20 партій з виборчого списку отримали менше 3% симпатій кременчужан і шансів на подолання прохідного 5%-го бар`єру у них практично немає.

На запитання «Для участі у виборах подали документи наступні кандидати. Якщо список виглядав би наступним чином, за кого Ви проголосуєте?» відповіді кременчужан розподілилися так:

№ з/п

ПІБ кандидата

Суб`єкт висування

Результат

1.

Шаповалов Юрій

Самовисування

37,80%

2.

Перепел Сергій

Блок Петра Порошенка

8,80%

3.

Надоша Олег

Самовисування

6,60%

4.

Балацький Іван

Політична партія «Правий сектор»

5,40%

5.

Несен Микола

Самовисування

5,20%

6.

Савченко Олег

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Свобода»

4,70%

7.

Каплін Сергій

Самовисування

4,20%

8.

Кавунник Дмитро

Радикальна партія Олега Ляшка

3,80%

9.

Зощук Андрій

Політична партія «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина»

3,40%

10.

Пилипенко Володимир

Самовисування

3,30%

11.

Кравченко Дмитро

Політична партія «Народний Фронт»

3,00%

12.

Касаткін Андрій

Самовисування

2,80%

13.

Піддубна Оксана

Політична партія «Воля»

2,50%

14.

Попенко Олег

Самовисування

2,50%

За три тижні до виборів вже можна говорити про групу лідерів, яка виділилася зі списку з 26 кандидатів, що зареєструвалися по місту Кременчуку. Очолює цей список чинний народний депутат України Юрій Шаповалов, який має 37,8% підтримки серед кременчужан і більше як у 4 рази випереджає найближчого суперника. А найближчим його суперником є Сергій Перепел, якого обрали 8,8% респондентів.

Примітно, що у найпопулярнішого серед партій Блоку Петра Порошенка рейтинг нижчий, ніж у найпопулярнішого серед кандидатів Юрія Шаповалова. При цьому кандидат від Блоку Петра Порошенка Перепел значно програє лідеру рейтингу Шаповалову. Це може свідчити про те, що Перепел не тільки сам не користується підтримкою кременчужан, а і впливає на рівень підтримки партії в бік його зменшення. Але є така частина виборців, яка спочатку обирає партію, а потім кандидата від неї. Вірогідно, що саме цей фактор дозволив Перепелу посісти друге місце у рейтингу.

Стабільно присутній в трійці лідерів Олег Надоша, незважаючи на те, що не проводить активної виборчої кампанії. Користуються певною підтримкою кременчужан і чинні депутати місцевих рад: Микола Несен, Дмитро Кравченко та Андрій Зощук. Скоріш за все, їхні прізвища є відомими у місті, але навряд чи виборці нададуть перевагу комусь із них на парламентських виборах цього року.

З`явилися і нові обличчя: Іван Балацький, Оксана Піддубна, - які висунуті політичними партіями, що стали відомими після Майдану. При цьому Балацький посідає почесне 4 місце в рейтингу. Можна припустити, що участь у подіях на Майдані та після нього дозволила отримати певну кількість прихильників Олегу Савченку, Андрію Касаткіну та Володимиру Пилипенку. Сергій Каплін та Олег Попенко мають певну кількість голосів, скоріш за все, завдяки присутності в медіа- та інтернет-просторі.

Інші 12 кандидатів, які не потрапили до групи лідерів, набирають менше 2% голосів і розраховувати на перемогу ні за яких обставин не можуть.

рейтинг кандидатов
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
151 просмотр в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
19 января кременчужане праздновали Крещение. По традиции верующие массово погружались в ледяную воду кременчугских водоёмов, а после купания грелись горячим чаем вместе с друзьями и родными. Погода в этот день была прекрасная – ярко светило солнце, а термометр показывал положительную температуру воздуха. В этот день в Кременчуге состоялся Крестный ход, который завершился на площади около речного вокзала. Здесь же состоялось богослужение и освящение воды. Б...
Общество
В ночь с 20 на 21 января на Крюковском мосту будут проводиться работы по ремонту деформационных стыков. Работать будут с 22:30 до 2:00. Как сообщает Кременчугская дистанция пути, на время проведения работ будет частично перекрыто движение автотранспорта (одна полоса движения). Чтобы избежать «пробок», движение на мосту будут регулировать инспекторы патрульной полиции Кременчуга.
Политика
В марте 2019 года Украина будет выбирать президента. Сейчас Центральная избирательная комиссия зарегистрировала 10 кандидатов на пост Президента Украины: 1. Геннадий Балашов – 58 лет, предприниматель, член партии «5.10». 2. Ольга Богомолец – 53 года, народный депутат Украины, глава комитета ВР Украины по вопросам здоровья, беспартийная. 3. Анатолий Гриценко – 62 года, доцент Киево-Могилянской академии, член партии «Громадська позиція». 4. Сергей Каплин – 4...
Криминал
Празднование Крещения в Кременчуге прошло без особенных происшествий. Полиция зафиксировала большее количество сообщений, чем в обычные дни, что всегда и происходит во время праздников. Всего было зарегистрировано 164 сообщения, по 16 из них были открыты уголовные производства. Чаще всего кременчужане жаловались на громкую музыку и другие нарушения тишины. Среди уголовных преступлений, которые были совершены на Крещение, - кражи, нанесения лёгких телесных...
Спорт
19 января в Кременчуге на СК «Айсберг» состоялся матч 31 тура чемпионата УХЛ Пари-Матч между командами «Кременчук» и «Донбасс». Кременчужане в первом же тайме пропустили 4 гола в свои ворота. Во втором хозяева смогли немного отыграться, забив 2 гола, но пропустили ещё три. Третий период был самым жарким. Каждый из соперников забил ещё по два гола. Матч закончился со счётом 4:9 в пользу гостей. Проиграв «Донбассу», «Кременчуг» уступил дончанам вторую строчк...
Происшествия
Сегодня в Кременчуге снова оборвалась контактная сеть, и троллейбусы, не имеющие автономного хода, стали. Это произошло в 7:50 в районе перекрёстка улиц Первомайская и Небесной Сотни. Пока работники Троллейбусного управления устраняют порыв, пассажиров возят троллейбусы, работающие на автономном ходу. Дополнено В 9:40 движение троллейбусов было возобновлено. Об этом сообщает Служба помощи мэра кременчужанам.
Власть
Министерству внутренних дел и Министерству экономического развития, а также некоторым заинтересованным органам было поручено изучить лучший мировой опыт для упрощения получения водительских прав в Украине. Сегодня, чтобы получить удостоверение водителя, нужно подготовить пакет документов, пройти несколько этапов процедур перед экзаменом, а также обязательные курсы водителей (в среднем – 140 часов обучения). Теперь же Кабмин задумался над тем, как упростить...
Культура
Сегодня Кременчуг понёс великую утрату – на 89 году жизни этот мир покинул старейшина кременчугской живописи художник Владимир Дружко. Об этом сообщила директор Кременчугской художественной галереи художница Оксана Бойко. «Кременчуг! Час назад ушел из жизни талантливый художник-акварелист Владимир Дружко. Он любил жизнь и людей, творчество держало его душевные силы, много рисовал по истории и современности нашего города. Заслуженно любимый учениками. Влади...
Спорт
Сегодня в Кременчуге на ледовой арене «Айсберг» состоится матч между ХК «Кременчук» и действующим чемпионом УХЛ ХК «Донбасс». Начало матча – в 17:00, однако интересная программа для болельщиков начнётся уже в 16:30. Любителей хоккея ожидают интерактивы в перерывах, музыка от DJ Maxi, прекрасные девушки из группы поддержки, ведущая радио NRJ Kremenchuk 106 FM Анна Астровская, а также уникальное шоу «Птица в клетке». Эти команды сыграли уже по 29 игр, в кото...