• Головна
  • Литовські освітяни відвідали Кременчук, щоб налагодити зв’язки зі своїми українськими колегами
11:30, 22 листопада 2014 р.

Литовські освітяни відвідали Кременчук, щоб налагодити зв’язки зі своїми українськими колегами

19 листопада декани трьох факультетів Вільнюського колегіуму прихали до Кременчука, щоб розпочати міжнародну освітню співпрацю з Україною. За два попередні дні візиту вони відвідали Київ і Полтаву.

Якщо називати конкретні імена, то до нашого міста завітали: Романас Тумасоніс ― декан факультету електроніки та інформації, Ваіва Юшкіене ― декан педагогічного факультету, Дануте Росімавічіене ― декан економічного факультету. Освітяни приїхали на запрошення Посольства Литовської Республіки в України і кандидата в Почесні Консули Литовської Республіки у Полтаві Петра Крайсвітнього.

Головна мета приїзду литовських гостей – налагодити зв’язки з освітянами України для подальшої співпраці між загальноосвітніми, спеціалізованими та вищими навчальними закладами.

Закордонні гості прагнули зустрітися саме з дітьми, майбутніми випускниками шкіл, гімназій та ліцеїв області. Разом із Петром Крайсвітнім та Волдісом Ажубалісом, представником Фонду «Унія 1219», вони вирушили до Кременчуцького ліцею № 4, який очолює директор Любов Михайлик.

На розмову з деканами Вільнюського колегіуму прийшли близько двохсот випускників. Перед усім, дітей цікавили напрямки освіти, вартість навчання і можливість вчитися за бюджетний кошт. Декани наголосили, що обмежуватися у виборі університету лише українськими навчальними закладами не варто.

– Ми представляємо перший і найбільший у Литві державний колегіум, – розповіла Дануте Росімавічіене. – Це самостійна структура, яка пропонує професійну вищу освіту ступеня бакалавра. Всі Колегії у Литві – це університети прикладних наук, тобто готують до практичної діяльності. У нашій країні освіта буває двох категорій: академічна і професійна. Нам вдається конкурувати з рештою вищих навчальних закладів, попри те, що пропонуємо освіту на ринку навчання лише з 2000 року. І ми досить активні на міжнародному рівні у обміні між студентами та викладачами.

Вся дослідницька робота Колегіуму зорієнтована відразу на практичне використання у відповідних галузях, незалежно від того, бізнес це, педагогіка чи медицина. У вузі є сім факультетів, які охоплюють майже всі напрямки, окрім права, яке в кожній країні відрізняється.

– Методика навчання заснована на креативі, підході до звичних речей з нового боку, інноваційному мисленні, – зазначила Ваіва Юшкіене, декан педагогічного факультету. – Також його можна назвати «проблемним», в тому сенсі, що основна робота полягає у постановці та практичному розв’язанні проблем. На цю методику ми перевели всі сім факультетів, і студенти вже довгий час навчаються за нею.

– У Литві існує можливість переходу з одного навчального закладу до іншого без жодних втрат оцінок чи предметів. При цьому навчання стає більш гнучким та мобільним, – зауважив Романас Тумасоніс, – тобто, залежить не від напрацьованих годин чи оцінки, а від результатів, знань, умінь – тобто, від компетенції. Реферати залишилися у минулому, тепер – лише практичні завдання, виконання яких реально визначає здібності людини. Якщо людина не має професійної освіти, але вже працювала за спеціальністю, то оцінивши знання, отримані нею на практиці, можна прийняти, наприклад, на другий курс.

– Головна мета обміну між студентами та школярами – не реклама Європи, а можливість взаємної вигоди для закладів-партнерів, – продовжила ДанутеРосімавічіене. – У виграші повинні бути обидві сторони, інакше це не має ніякого сенсу. Програма Erasmus Plus дозволяє налагодити зв’язок з навчальними закладами для взаємного обміну між студентами та викладачами. Вона допомагає відчути, що ти – не лише дрібна частка в своїй країні, а гравець на глобальному міжнародному ринку праці.

Варто погодитися, що освіта – одна з найважливіших галузей життя суспільства, оскільки саме від її стану багато в чому залежить майбутнє молоді, а тому – всієї нації.

Аліна Лоза

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#литовські освітяни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...