• Головна
  • У справі нападу на Оксану Цокур уже змінили три слідчих
16:18, 3 грудня 2014 р.

У справі нападу на Оксану Цокур уже змінили три слідчих

«В Україні майже немає судової практики покарання за перешкоджання діяльності журналістам. Тому так повільно розслідується справа нападу на журналістку телекомпанії «Візит». Але ми цю практику будемо створювати», - говорить Олег Бублик, юрист ПП «Медіа-Центр «Візит». 

Юристи «Візиту» домагаються, аби винні у нападі на Оксану Цокур у Полтаві під Апеляційним судом та ініціатори пікетування самої телекомпанії були покарані. Причому медіа-юристи наполягають: заслужене покарання мають понести усі винні, слідство повинно розібратися й встановити роль кожного «фігуранта» у справі – й чиновника мерії Валерія Декусара, й депутатів міськради, що брали участь у пікетуванні суду та телекомпанії «Візит». Зокрема, яку роль в усьому цьому відігравав керівник фракції БЮТ Євген Холод? 

Чи не вперше в нашому регіоні сталося таке дикунство: на тележурналістку, яка виконувала свої професійні обов’язки і нікого не чіпала, напав здоровенний дядько, почали тягнути в якийсь «коридор ганьби». (Як читачі, певно, пам’ятають, це сталося 16 вересня, коли Оксана Цокур висвітлювала хід судового засідання у справі Олександра Мельника.) 

Юристам «Візиту» вдалося домогтися не лише, щоб заяву-повідомлення про кримінальне правопорушення стосовно нападу на журналістку Оксану Цокур внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а й перекваліфікації злочину саме за ознаками ст. 171 ч.2 Кримінального кодексу України (Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років). 

Адже спочатку, розповідає Олег Бублик, слідчі Октябрського райвідділу міліції Полтави намагалися розгледіти в діях чиновника зовсім інше: нанесення легких тілесних ушкоджень. Хоча про таке не говорила ні потерпіла, ні свідки. А потім почали змінюватися самі слідчі. Від вересня справу щодо нападу на Оксану Цокур розслідує уже третій слідчий... 

Усе це тому, переконаний юрист, що в Україні практично відсутня практика розслідування злочинів проти журналістів. (Такі справи можна перерахувати на пальцях однієї руки… Найбільш гучна, яку завдяки громадському розголосу вдалося довести до судового вироку – побиття кореспондента «5 каналу» Ольги Сніцарчук та фотокора Влада Соделя). «У тій країні з авторитарним режимом, який створював Янукович, зрозуміло, що ні про які права журналістів мови не могло бути, – говорить Олег Бублик. – Тому журналістів можна було безкарно бити, ображати, обзивати. Після Революції Гідності настали інші часи. І тепер за подібне доведеться відповідати. І ми отакими справами, як злочин проти Оксани, творитимемо нову судову практику». 

Крім того, в кінці листопада медіа-юристам спільно з громадськими активістами вдалося через суд домогтися того, щоб до Єдиного реєстру досудових розслідувань були включені відомості про інший злочин. Медіа-юристи вважають: пікетування телекомпанії «Візит», організоване відразу після арешту Олександра Мельника, було ні чим іншим, як спробою тиску на телекомпанію і самих журналістів. 

Юристи наполягають, щоб цей злочин також кваліфікувався за ознаками ст.171 КК України. «І справа нападу на Оксану Цокур, і пікетування телекомпанії – речі того самого роду, переконаний Олег Бублик. Бо і в тому, і в іншому випадку були ті самі фігуранти, зокрема, депутати, такі ж агресивні дії, безпідставні звинувачення журналістів на кшталт «ви убивці» тощо. 

Юлія Билина

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксана цокур #нападение на журналиста #декусар #визит
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...