• Головна
  • Суд зобов’язав прокуратуру Полтавщини розслідувати заяву Олександра Мельника про погрози йому та родині
16:02, 13 січня 2015 р.

Суд зобов’язав прокуратуру Полтавщини розслідувати заяву Олександра Мельника про погрози йому та родині

Прокуратура Полтавської області повинна повторно порушити кримінальне провадження  та більш ретельно розслідувати факти погроз на адресу директора приватної телекомпанії «Візит» Олександра Мельника з боку високопосадовців обласного управління МВС. Про це повідомив адвокат директора «Візиту» Руслан Лазоренко, спираючись на останнє рішення Апеляційного суду Полтавської області.

За словами адвоката, Апеляційний суд скасував постанову про відсутність складу злочину з боку двох високопосадовців обласного управління міліції, що погрожували Олександру Мельнику розправою ще у момент його затримання. Також Апеляційний суд скасував рішення слідчого-судді Октябрського райсуду міста Полтави Ганни Андрієнко, що фактично визнавала припинення розслідування кримінального провадження правомірним. 

Перше повідомлення про злочин Олександр Мельник, директор приватної телекомпанії «Візит», зробив ще 4 вересня 2014 року, у день його затримання, розповідає адвокат Руслан Лазоренко. Того дня  один із високопосадовців слідчого управління обласного УМВС погрожував його клієнту прямо в ізоляторі тимчасового тримання. Він примушував Олександра Мельника зізнатися в замовленні убивства мера Кременчука Олега Бабаєва, а інакше обіцяв, що розправлятися з самим Мельников і його сім’єю. «За словами О.Мельника, йому погрожували, всіляко принижували, обіцяли, що організують, щоб з ним роправилися в СІЗО», - говорить Руслан Лазоренко. Все це відбувалося без присутності захисників. Не складалися ніякі протоколи, затриманому не роз’яснювалися його права.

«Того ж вечора, 4 вересня, о 21.30 Олександра Мельника допитували в якості підозрюваного. І він в присутності слідчого та представника обласної прокуратури зробив заяву, що він не винен і що йому та його родині погрожували. Фактично, отримавши таку заяву, слідчий і представник прокуратури зобов’язані були не пізніше наступного дня порушити кримінальне провадження, аби розібратися, чи дійсно такі факти мали місце», - говорить адвокат Р.Лазоренко. – Адже держава несе відповідальність за життя і здоров’я громадян і відповідно до Міжнародної Конвенції з прав людини повинна убезпечити їх від катувань та принижень. Нічого зроблено не було. Тож через два дні погрози знову повторилися».

6 вересня, за словами О.Мельника, до нього в ізолятор з’явилося уже двоє міліціонерів-високопосадців. Вони так само наполягали на тому, щоб він зізнався у тому, чого не робив, знову погрожували розправою, намагаючись морально зламати.

Так і не дочекавшись реакції прокуратури на відверте нехтування правами людини, офіційну заяву на скоєння міліцейськими начальниками злочину проти особи Олександр Мельник та його адвокат Руслан Лазоренко  подали до прокуратури Полтавської області 9 вересня минулого року.  11-го вона була зареєстрована. А уже 31 жовтня слідче управління обласного МВС вирішило, що ніякого злочину в діях чиновників-міліціонерів немає і провадження у справі закрило.

Адвокати Олександра Мельника намагалися оскаржити таке рішення в Октябрському райсуді Полтави, але марно. І ось нарешті 6 січня цього року Апеляційний суд Полтавської області скасував як рішення слідчого про зупинення кримінального провадження, так і постанову слідчого-судді про відмову в оскарженні цього рішення. Матеріали справи, відповідно до рішення Апеляційного суду, мають бути направлені до прокуратури Полтавської області.

Нагадаємо: Олександра Мельника, директора приватної телекомпанії «Візит» було затримано 4 вересня 2014 року за підозрою в замовленні убивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва. Про його затримання відрапортував міністр МВС Арсен Аваков та прес-служба міністерства, називаючи О.Мельника  злочинцем без суду та слідства.

Того ж дня міліціонери затримали й старшого сина директора приватної телекомпанії «Візит» Романа Мельника, якого через кілька годин тримання в ізоляторі відпустили.

Через певний час слідче управління прокуратури Полтавської області оголосила Олександру Мельнику повідомлення про замовлення вбивства і судді Автозаводського райсуду міста Кременчука Олександра Лободенка. Як доказ вини використали свідчення колишнього громадського активіста Олександра Крижановського, який згодом заявив, що зізнання у нього вибили катуванням.

Правозахисні організації Полтавщини неодноразово зверталися до президента України, Генеральної прокуратури з вимогою більш ретельного розібратися з цими справами, підозрюючи, що міліція та прокуратура допускала грубі порушення прав людини  та сфабрикувала звинувачення проти Олександра Мельника і Олександра Крижановського.  

Юлія Билина

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мельник #бабаев #расследование #суд #угрозы
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...