• Головна
  • Мешканці Крюкова інціюють встановлення лічильників теплопостачання на багатоквартирних будинках
11:45, 10 лютого 2015 р.

Мешканці Крюкова інціюють встановлення лічильників теплопостачання на багатоквартирних будинках

Мешканці Крюкова інціюють встановлення лічильників на багатоквартирних будинках. Облік теплової енергії сприяє економії коштів абонентів та плануванню лімітів теплопостачальника на наступний рік.

Після останньої зміни тарифів на теплопостачання, у кременчужан з’явилося бажання зменшити нарахування, оскільки ні субсидії, ні компенсації не вирішують проблему навантаження на сімейний бюджет. Підвищення тарифів було настільки вагомим, що людям доводиться ретельно рахувати.

Тим часом, економічна ситуація із кожним днем погіршується, а платоспроможність громадян падає, враховуючи те, що крюків’яни є кадровою основою заводів - сталеливарного, який нині проходить процедуру ліквідації та КВСЗ, графік роботи якого далекий від звичайного. Багато хто втратив роботу внаслідок скорочення.

Саме в такий час місцеві активісти ініціювали серед мешканців двох будинків №5 та №7 на вул.Сербіченка в Кременчуці встановлення лічильників на тепло.

Із огляду на сьогоднішню вартість тепла (10грн 21коп/1кв м), шляхом встановлення приладів обліку, як показує практика, можна досягти економії до 50%. Основним фактором впливу на витрати є температура зовнішнього повітря. Економія теплоносія досягається при помірній температурі без суворих умов.

Отож соціально активні городяни, переконані у необхідності та доцільності встановлення приладів обліку тепла як способу економії витрат, звернулися до КП “Теплоенерго”. Однак, при цьому гостро постало питання сбору коштів. Дехто із людей не хоче вкладати свої особисті гроші, а дехто просто не може.

“Якби будинки набули статусу “Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків” (ОСББ), було б простіше вирішити питання встановлення лічильників, - пояснює начальник відділу збуту теплової енергії КП “Теплоенерго” Володимир Кийло. - адже відповідно до Закону України “Про Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” №2866-111 від 29.11.2001рр., метою створення ОСББ є “... забезпечення і захист прав його членів та дотримання їхніх обов’язків, належного утримання та використання загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами”.

Також ст.16 вищезгаданого закону передбачена можливість ОСББ, шляхом скликання загальних зборів “ ... встановлювати розміри платежів, зборів і внесків членів Об’єднання, а також відрахувань до резервного та ремонтного фондів”.

Крім того, цей статус дозволяє долучати органи місцевого самоврядування до вирішення питань з організації заходів по енергозбереженню, в тому числі і обліку теплової енергії в рамках державної програми.

Після колективного звернення мешканців до КП “Теплоенерго”, фахівці підприємства здійснять детальний аналіз застосування лічильників на аналогічних будинках, який покаже ефективність такого способу економії коштів”.

Споживач може сам вибрати і замовити прилад обліку тепла, проаналізувавши ринок сертифікованої продукції, в залежності від надійності, виробника та вартості приладу.

Проектування, монтаж та обслуговування здійснюють ліцензовані організації. Мешканців, які зацікавилися таким способом економії коштів, можуть проконсультувати фахівці КП “Теплоенерго”, що готують технічні умови на встановлення приладів обліку, де враховані всі вимоги. Така послуга вартує для замовника всього 143 грн 86 коп.

“В Кременчуці наразі 211 будинків обслуговує КП “Теплоенерго”, - розповідає керівник підприємства Дмитро Питулько. - Із них на 55-ти встановлені прилади обліку тепла. Більше 30-ти будинків були обладнані лічильниками в рамках пілотного проекту з реконструкції 176-ї котельні на Першому Занасипу, а ось близько 20-ти будинків — це ОСББ. Левова частка місячного рахунку за послуги в кременчужан складає саме плата за теплопостачання. Отож соціально активні мешканці бачать шляхи економії у встановленні лічильників. Ми зацікавлені в такій системі не менше ніж абоненти. Для підприємства облік є об’єктивним інструментом в оцінці та плануванні лімітів споживання енергоресурсів”.

Адміністрація КП “Теплоенерго”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#счётчик горячей воды #КП Теплоэнерго
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...