• Головна
  • Литовські освітяни ініціюють співпрацю з навчальними закладами Кременчука
11:00, 26 березня 2015 р.

Литовські освітяни ініціюють співпрацю з навчальними закладами Кременчука

24 березня представники Каунаського технічного колегіуму відвідали Кременчук, щоб запросити до співпраці місцеві ВНЗ, спеціалізовані та загальноосвітні навчальні заклади.

Цей колегіум у Литві – університет прикладних наук IV рівня акредитації, який пропонує професійну вищу освіту ступеня бакалавр. На запрошення Волдіса Ажубаліса, засновника Фонду «Унія 1219», приїхали Неріюс Варнас – директор колегіуму та Вітаутас Валаітіс – декан факультету інженерних наук.

Спершу освітяни розповіли про свій ВУЗ Михайлу Загірняку, ректору Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

Керівник наголосив, що ініціатива належить гостям, оскільки саме вони знаходяться в Європі. Тож запропоноване обіцяв розглянути, а меморандум про намір чи рамкову угоду готовий підписати хоч зараз. Здебільшого співпраця полягатиме у міжнародному обміні студентами і викладачами та наданні баз для практики. Розпочати її керівники ВУЗів планують вже цього року. В серпні міністр освіти Литви планує приїхати до України для вирішення питань фінансування програми.

Виступ гостей перед деканами університету викликав чимало запитань. Освітян цікавив рівень акредитації ВУЗу, кількість студентів, умови вступу, вартість навчання, джерела фінансування та інше. Пізніше гостям влаштували екскурсію по ВНЗ, зупиняючись біля стендів з історією закладу, видатними діячами та здобутками. Декани, розповідали про новітні методи навчання та демонстрували свої лабораторії: електро-технічну, лабораторію гідроабразивної лазерної різки твердих сплавів, автомобілебудівництва, двигунів внутрішнього згорання. У лабораторії віртуальних елекро-технічних комплексів і автоматизованих систем управління застали студентів за інтерактивним навчанням.

Ректор продемонстрував розроблений університетом матеріал для бронежилетів четвертого рівня захисту. Його особливість полягає в тому, що куля проникає у верхній в’язкий шар і застрягає в ньому, а не рикошетить або розривається, завдаючи травм. Готове спорядження виходить майже в 10 разів дешевшим, ніж західні аналоги. Проте недоліки схожі – його вага понад 15 кг, тому вести активні бойові дії досить складно. Нещодавно ВНЗ отримав замовлення на 1000 одиниць захисних жилетів. На завершення керівники ВНЗ обмінялися сувенірами та сфотографувалися на пам’ять.

В перерві між презентаціями литовські гості здійснили прогулянку мальовничою набережною Дніпра, сфотографувались біля пам’ятника Тарасу Шевченку та вшанували пам’ять мера міста Олега Бабаєва.

Також освітяни відвідали Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління імені Ю. І. Кравченка.

Презентацію литовського навчального закладу провели в теплій атмосфері. Згадали друга України Президента Литви Далю Грібаускайте та її нове почесне звання «Людина року».

Людмила Волошина

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Литовські освітяни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...