​​КОЛИ АВТІВКУ ЗАПРАВИЛИ БЕНЗИНОМ ЗАМІСТЬ ДИЗЕЛЯ

Відшкодування шкоди, завданої внаслідок використання нафтопродуктів неналежної якості

Справа №161/626/17 Особа має право на відшкодування шкоди оператором АЗС внаслідок неналежної заправки автомобіля.Така правова позиція міститься у постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

У даній справі позивач звернувся до суду з позовом до ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Підставою для позову стала помилкова заправка бензином автомобіля з дизельним двигуном на АЗС. Внаслідок таких дій позивач зазнав моральної та матеріальної шкоди (оплата ремонту та послуг евакуатора).

Рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій позов задоволено частково, відшкодовано 33 371,99 грн. завданих збитків та 2 000,00 грн. моральної шкоди.

В подальшому Відповідачем було подано касаційну скаргу, яку суд відхилив.

При цьому Касаційний цивільний суд зазначив, що за загальною нормою Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами заправка автомобілів здійснюється оператором АЗС або під його наглядом, що покладає відповідальність за заправлення відповідного палива саме на працівника ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ».

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі мають право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції).

Розглядаючи справу, Суд дійшов висновку, що заправка автомобіля, обладнаного дизельним двигуном, бензином з точки зору чинного законодавства є продажем продукції з дефектом, оскільки це призвело до виходу з ладу автомобіля позивача.

При цьому заправка автомобілів провадиться оператором АЗС або під його наглядом, що покладає відповідальність за заправлення відповідного палива саме на працівника відповідача.

Важливо, що відсутність вини у завданні шкоди повинен доводити сам завдавач шкоди, а позивач доводить лише факти, на яких ґрунтуються його позовні вимоги.У даній справі відповідач доводів позивача не спростував, доказів відсутності вини не надав. Отже, Касаційний цивільний суд погодився із рішеннями судів попередніх інстанцій.