Полтавщина та ще сім областей підключилися до пілотного проекту, що передбачає створення електронного реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок лісу.

Кожен громадянин може переглянути онлайн-карту вирубок лісу в Полтавській, Чернігівській, Рівненській, Київській, Волинській, Тернопільській, Житомирській та Закарпатській областях.

Для цього слід зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM. Там можна знайти перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини, а також перевірити на карті законність здійснення рубок.

Оберіть у реєстрі область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, статус та період проведення або зайдіть на карту та перегляньте ділянки, де проводять рубку.

Як повідомляти про порушення та куди звертатися?

Зверніться до лісгоспу чи лісництва, на території якого Ви знаходитеся й повідомте про рубку, якщо ви не знайшли її на онлайн-карті. Або викликайте поліцію за номером 102.

Що робити, якщо ви гуляєте лісом й бачите рубку дерев?

Зайдіть на сайт LK.UKRFOREST.COM, оберіть опцію «Карта», якщо на смартфоні ловить інтернет та увімкнена геолокація, то на онлайн-карті автоматично визначиться ваша геопозиція у лісі.

Клікнувши на відповідний номер виділу, можна ознайомитися із інформацією про рубку та відповідний лісорубний квиток.

Що таке лісорубний квиток?

Це дозвіл на заготівлю деревини, він містить інформацію про місце та обсяг заготівлі. Документ видають обласні управління лісового та мисливського господарства.

Поки що Кременчуцьке лісництво видало 9 лісорубних квитків на проведення санітарної рубки та рубки небезпечних дерев.

У планах Державного агентства лісових ресурсів запустити реєстр лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав.