АнтиFAKE #нові податки: що кажуть у ДПС про оподаткування переказів на банківські картки
11:14, 19 февраля
Общество
Надежный источник

У мережі з'явилися повідомлення, що тепер усі перекази коштів чи то б пак подарунки чи нерухомість обкладатимуться новим податком, а податкова слідкуватиме за кожною трансакцією з вашого рахунку.

Начебто усі, хто отримував перекази чи подарунки мають подати до 1 травня 2021 року декларації та вказати там усі надходження за рік й відповідно сплатити податок - за гроші - 18% податку + 1,5% військового збору, за нерухомість чи автівку - 6,5%.

Навіть якщо ви продавали щось в мережі, то це теж дохід й він оподатковуватиметься.

Однак, це фейк, кажуть в ДПС, та пояснюють ситуацію тим, що інформація про банківські рахунки звичайних фізичних осіб надається лише за рішенням суду, а поки що у законодавстві жодних змін щодо введення таких податків чи моніторингу переказів коштів на рахунках не прийнято.

"Інформація про те, що вводиться новий податок і тепер будуть оподатковуватися всі кошти, які надходять на приватні картки, не відповідає дійсності. Оподаткування здійснюватиметься виключно у випадках, передбачених чинним законодавством.

Звертаємо вашу увагу, що інформація про банківські рахунки звичайних фізичних осіб (які не є ФОПами) може бути надана банком лише:

  • за запитом ДПС – щодо наявності банківських рахунків;
  • за рішенням суду – про рух коштів чи про будь-яку іншу інформацію щодо рахунка.

Отже, якщо ДПС дізнається про номер рахунка фізичної особи, то для розкриття більш детальної інформації по ньому (про рух коштів тощо) зобов’язана звернутися в суд", - йдеться у повідомленні ДПС.