Якщо немовля вдавилося, мати повинна знати як надати першу допомогу малюку. Як це зробити пояснювала лікар Тетяна Гошокова.

Отже, як визначити що маля поперхнулося? Наводимо перелік характерних ознак, які свідчать, що дитина не може сама дихати.

Симптоми:

- у дитини широко розкриті очі, а в них – цілковита паніка;

- дитина не здатна нормально вдихати повітря і плакати, її голос стає охриплим або пропадає зовсім;

- малюк широко відкриває рот, підвищується слиновиділення;

- шкірні покриви спочатку червоніють, а потім починають синіти;

- дітлахи старшого віку охоплюють горло ручками; 

- в особливо критичних ситуаціях малюк може втратити свідомість.

Вище зазначені симптоми свідчать, що сторонній предмет заважає малюку дихати. Тож, негайно викликайте швидку й починайте надавати першу допомогу.

Перш за все, дитину треба перевернути на животик й постукати по спині. Отже, розмістіть малюка на своїй руці, а іншою рукою зробіть п’ять ударів між лопаток дитини.

До того ж, удари мають бути направлені усередину й догори (до голови) – такі рухи допоможуть змістити предмет з горла малюка до рота.

Сила удару має коригуватися залежно від розмірів дитини. Якщо дитина виплюнула предмет, то переверніть її на спину та перевірте чи не наявні у роті в дитини залишки стороннього предмета.

Є ще один прийом допоможе вам звільнити дихальні шляхи дитини від сторонніх предметів. Для цього потрібно перевернути  дитину на спину та натиснути п'ять разів на грудну клітину.

Натискати слід двома пальцями на середину грудної клітини. Після кожного натискання перевіряйте ротову порожнину малюка. Також можна чергувати прийоми: 5 ударів та 5 натискань.