Кримінал на Деївському смітнику, або Хто грабує Кременчук на сотні тисяч євро щорічно?

Кременчуцькі активісти розповідають про мутні корупційні схеми, які відбулися у міськвиконкомі задля виходу на Деївське звалище товариства з обмеженою відповідальністю «Кліар Енерджі-Кременчук». Наразі справу розглядають у суді і через обставини, які виплили, активісти звернулися до прокуратури.

Цю справу вже охрестили як справу «Кременчуцьких свинарчуків».

Мова іде про жаданий для багатьох бізнес - славнозвісне Деївське сміттєзвалище, на якому останні два роки розгорнулася боротьба за ласий шматок території, який приносить мільйони гривень. Перемогло у не чесній боротьбі та нечесними способами «Кліар Енерджі-Кременчук». Місто, за оцінками експертів від такого рішення міської влади тільки в мінусах. Цікаво, хто ж має вигоди від такого бізнесу?

Суд наразі розбирається з Кременчуцьким КАТП-1628, ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону», які на думку активістів незаконно надали ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» місце на полігоні під бізнес. Суть бізнесу – видобування зі звалищного непотребу газу метану, який перетворюють в електрику і продають. Так як звалище належить комунальному підприємству КАТП-1628, то дозволи на розташування бізнесменів дає міська влада: міський голова з народними депутатами, а відповідальні за підготовку рішень та їх реалізацію відповідні відділи виконкому.

Отже хтось з чиновників явно замішаний у цій справі, але поки що суд не може з’ясувати хто.

А історія не закінчується на цих поганих справах. Річ у тім, що найпершим у місті Кременчуці запропонував дегазацію полігону, та видобуток користі німецький інвестор Йорг Майснер. Тоді про існування Кліар –Енерджі ніхто не знав навіть. Інвестор більше 10 років вкладав фінанси, обладнання, іноземні інвестиції, свій час та сили у те, щоб привести на Деївське звалище свій проект. І от вже на стадії розробки договору, у міськвиконкомі комісія, у складі якої віце-мери, почали казати, що місту потрібні більші вигоди. Майснер був в шоці, але змінив договір так, що після завезення обладнання, сплати більше 50% віддоходу, через десяток років він мав передати обладнання на баланс міста. Хто знав цю ситуацію, і слідкував за перемовинам не розуміли – умови вигідні, Майснер прозорий, пропонує високоякісні технології, чому не підписують договір. Німцю ж почали морочити голову: кожна комісія замість підписання договору закінчувалася перенесенням зустрічі.

І раптом, у 2017 році депутати дізнаються, що на Деївському сміттєзвалищі вже стоїть обладнання іншої компанії. Так як без депутатів такі рішення не приймаються, Роженко, Піддубна, Костромінов разом з ЗМІ поїхали розібратися. Через кілька хвилин до них приїхав депутат Руслан Ульянов, який є радником мера з юридичних питань і розповів, що це «Кліар-Енерджі», що підприємство працює, бо це погоджено з депутатами. Але ж такого не було – депутати не чули про цю компанію і гадки не мали, вперше чують.

Як виявилося, міським депутатам підсунули кота в мішку: як доводять тепер активісти в суді, це була махінація з документами. На сесії міської ради депутатам підсунули проект рішення, який вони не вивчали, а в ньому була хитрість. Без конкурсу, відкритості і прозорості, кулуарно Майснера усунули, а поставили "Кліар-Енерджі Кременчук". Але проблема навіть ще глибша, по підрахункам активістів і самого Майснера, компанія німецького інвестора приносила би місту у кілька разів більше прямої та не прямої вигоди.

Активісти розповідають, які плюси має громада Кременчука та власне бюджет міста від роботи на Деївці «Кліар-ЕнерджіКременчук».

Так, відповідно угоди №241 від 23 жовтня 2017 року на право використання Полігону Деївського сміттєзвалища площею - 28,0554 підприємство сплачує КАТП-1628 лише - 360 000 гривень на рік. В процесі дегазації ТОВ видобуває природний газ (метан) який через газоелектрогенераторну установку виробляє електроенергію, котру продає по вартості «зеленого тарифу» у мережу, при цьому додаткових коштів з продажу електричної енергії громада Кременчука - НЕ МАЄ(!!!)

Трішки арифметики.

Газоелектрогенераторна установка «GE Jenbacher @JMS 412 GS-BL» має потужністю 889 кВт/год.

Зелений тариф для біогазових установок - 0,14 євроцентів/кВт.Наразі можемо порахувати приблизний «грязний» прибуток за рік по формулі:

потужність 889 кВт/год (х) 0,14 євроцентів/кВт (х) 24 год (х) 30 днів/місяць (х) 12 місяців = 1 075 334 євро.

Тобто такий дохід у рік отримує «Кліар-ЕнерджіКременчук» - більше 1 мільйона євро на рік!!!, з яких місто має лише 360 000 гривень.

Німецький інвестор Йорг Майснер, котрого «прокатили» з бізнесом і інвестиціями на Деївці, готовий був сплачувати місту від продажу електроенергії близько - 50 відсотків прибутку.

Активісти звертають увагу на те, що КАТП-1628 є дотаційним і не вилазить з боргів.

« Чому було підписано угоду на таких невигідних умовах для міста і громади, не зрозуміло, певно це повністю влаштовує наших «кременчуцьких свинарчуків», котрі лобіювали це» - кажуть активісти.

Ось наприклад у Львові ТОВ «Кліар Енерджі» теж зайшли на Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище), але у мерії міста їм встановили умови, що від такої комерційної діяльності інвестора до бюджету Львова має надходити не менше 10% річного доходу інвестора із продажу газу. Також ТОВ «Кліар Енерджі» має ще виплатити по 1 млн грн Грибовицькій та Малеховській селищним радам. https://portal.lviv.ua/…/deputaty-miskrady-lvova-iz-drugoyi…

Саме про це заявили депутати і вимагали скликати комісію у міськвиконкомі.  На засіданні було палка суперечка. Але депутат Руслан Ульянов, Міський голова Віталій Малецький та помічники спокійно вказували на законність прийнятого рішення.

Тож з’ясовувати стосунки прийшлося у суді.

Кримінальне провадження № 42018171090000051, зареєстроване 07.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, за фактом службового підроблення (попередня кваліфікація) розглядають у суді. Справа у державному реєстрі № 524/3031/18.

У ході досудового розслідування встановлено, що 20.09.2011р. рішенням сесії Кременчуцької ради «Про надання згоди на встановлення земельних сервітутів» надано згоду на встановлення земельного сервітуту між Кременчуцькою міською радою, КАТП-1628, ТОВ «Кременчуцьким підприємством з санації полігону» строком на 5 років на території міського звалища на Деївській горі. Там розміщують об'єкт електроенергетики блочно-модульної теплоелектростанції, частини газоуловлюючої системи, мобільної компресорної та факельної установки для санації існуючого полігону твердих побутових відходів.

06.10.2011 р. укладено договір встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку загальною площею 936 кв.м. та надано в оренду ТОВ «Кременчуцькому підприємство з санації полігону».

А ось тут активісти розповідають про момент істини, як депутатам підсунули кота в мішку, адже вони думали, що дають дозвіл Йоргу Майснеру на сервітут, голосуючи за рішення. Депутам же підсунули рішення про перестановку речень у старому рішенні.

13.10.2017 р. рішенням сесії Кременчуцької міської ради «Про внесення змін до рішень органів місцевого самоврядування в м. Кременчуці» внесено зміни в пункт 2 рішення міської ради від 20.09.2011 «Про надання згоди на встановлення земельних сервітутів», а саме: замість слів «та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кременчуцьке підприємство з санації полігону»» читати «та підприємством, що здійснює діяльність з дегазації твердих побутових відходів». Після чого 20.10.2017 р. між Кременчуцькою міськрадою, КАТП-1628, ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» укладено додаткову угоду №2 до договору про встановлення земельного сервітуту та змінено набувача земельної ділянки на території міського звалища з ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону» на ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук», фактично без відповідного рішення сесії (!!!).

А ось тут не менш важливо, укладали договір на одну ділянку, але у розпорядження надійшла набагато більша:

23.10.2017 між КАТП-1628 та ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» укладено договір на виконання комплексу робіт по дегазації полігону твердих побутових відходів та утилізації вилученого біогазу, розташованого за адресою: вул. Тімірязєва, 50, м. Кременчук (надалі Полігон), а КАТП-1628 надало ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» право на використання Полігону загальною площею 28,0554га, хоча згідно з договором земельного сервітуту від 06.10.2011 об'єктом земельного сервітуту була земельна ділянка площею 936 кв. м.

05.10.2017 ТОВ «Кліар Енерджі - Кременчук» звернулось до НКРЕКП щоб отримати ліцензії, на виробництво електричної енергії.

12.10.2017 р. дивним чином отримує ліцензію, на підставі документів, які офіційно ще не видані. Ліцензію отримали не дивлячись на те, що:

Відповідно до затверженого Порядку видачі ліцензій від 29.04.1999 р. для отримання ліцензії на кожний вид діяльності суб'єкт підприємницької діяльності подає до Комісії заяву за формою згідно з додатком 1. До заяви додаються документи. Але цих документів у Кліар-Енерджі ще не могло бути.

Проте, всупереч вимогам вказаного Порядку ТОВ «Кліар Енерджі - Кременчук» отримало право користування земельною ділянкою лише 20.10.2017 р., а право власності на комплексну інженерну споруду для виробництва електричної енергії зареєстровано лише 15.12.2017 р.. Будівництво комплексної інженерної споруди для виробництва електричної енергії, відповідно до поданої до ДАБІ у Полтавській області декларації про готовність об'єкта до експлуатації завершено 10.11.2018 р.

Під час досудового розслідування встановлено, що у жовтні 2017 року посадові особи ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» внесли до офіційних документів недостовірні відомості про власність на обладнання та право користування земельною ділянкою, які подали до НКРЕКП та ДАБІ у Полтавській області.

В рамках кримінального провадження, було подано до слідчого судді ряд клопотань та отримано відповідні ухвали на тимчасовий доступ до речей та документів котрі знаходяться у володінні:

ТОВ «Кліар Енерджі - Кременчук», ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону», КАТП-1628, Кременчуцької міської ради, виконкомі та його структурних підрозділах.

Ці ухвали відповідно до чинного КПК України не підлягають оскарженню і набирають законної сили з моменту оголошення, але юристами Кременчуцького КАТП-1628 було подано апеляційну скаргу до кримінальної палати Полтавського апеляційного суду на ухвалу слідчого судді Автозаводського районного суду м. Полтави від 23 листопада 2018 року і дивним чином апеляційна інстанція приймає скаргу до провадження і скасовує ухвалу (!!!)

На даний час, матеріали справи витребувані і перебувають в Кременчуцькій місцевій прокуратурі, вже не один місяць. Що там з ними роблять, маринують чи ховають, або торгують, наразі невідомо.

Активісти готують чергове звернення до генерального прокурора, аби ГПУ взяло під особистий контроль зазначене кримінальне провадження.

Далі буде…

кліаренерджі деївка смітник суд
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
291 просмотр в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Патрульні оперативно затримали чоловіка з предметом схожим на зброю Вчора, близько 5-ї години, патрулюючи вулицею Леонова, патрульні почули постріли. Поліцейські негайно почали реагувати. Як з’ясувалось, 25-річний чоловік здійснював постріли з предмета, схожого на зброю. На щастя, ніхто не постраждав. На місце події патрульні викликали слідчо-оперативну групу. Попередня кваліфікація події за ч.1 ст.263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами аб...
Культура
8 жовтня, відомі українські письменники брати Капранови представили кременчужанам свій новий історичний роман "Паперові солдати". Ця книга була написана братами до їх 52-ї річниці народження. "Це роман про українських справжніх супергероїв перед якими блякнуть всі люди-павуки, люди-кішки, спайдермени", - зазначили вони. Один з головних героїв роману Ніл Хасевич – чоловік без ноги. Він з дерев'яним протезом закінчив Варшавську академію мистецтв та став гол...
Общество
Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято було на Русі у другій половині ХІІ століття. За легендою коли на греків напали сарацини у 910 році, вони молилися у храмі. Там же перебував й святий Андрій та його учень Єпіфаній, їм було видіння, що розкрилося угорі склепіння храму й предстала перед ними Пресвята Діва, оточена безліччю ангелів і святих. Вона зняла зі Своєї голови покривало й простягнула його над людьми,...
Общество
Боєготовність військових частин Збройних сил України буде посилено протягом вихідних та святкових днів – до 14 жовтня. Про це йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ. Посилено боєготовність військових частин ЗС України. Протягом вихідних та святкових днів, за наказом начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, посилено боєготовність військових частин ЗС України в пунктах постійної дислокації та в районах виконання бойових завдань....
Происшествия
Увага! Розшук неповнолітнього! повідомляє поліція Полтавщини. Полтавським відділом поліції ГУНП в Полтавській області розшукується малолітній Потуданський Олег Ігорович, 27.12.2005 року народження, мешканець: м. Полтава, вул. Героїв АТО, який 11.10.2019 о 15:00 год. пішов з дому та до цього часу місце перебування останнього невідоме. Прикмети: На вигляд 14-15 років, зріст 165-172 см, худорлявої тілобудови, очі карі, волосся чорного кольору коротке, особлив...
Общество
У Кременчуці може з'явитися "FUN SCIENCE" - весела наука та експерименти у парку Миру! Для цього треба, щоб мешканці проголосували за цей проект у Громадському бюджеті. Проект спрямований на створення першого в Кременчуці та першого в Україні науково-пізнавального, розважального простору під відкритим небом! Де у цікавій, доступній формі, за допомогою якісних фізичних, механічних, інтерактивних та акустичних експонатів, на практиці, молодь, діти, мешканці...
Происшествия
У Полтаві собаки загризли молоду жінку.  12 жовтня близько 05-ї ранку, патрульна поліція отримала виклик від жительки Полтави про напад зграї собак на невідому жінку, поблизу ставка, що на вулиці Лесі Українки. Патрульні, які прибули на місце події за кілька хвилин, виявили у чагарниках молоду жінку та близько 7 агресивних тварин. Застосувавши сльозогінний газ, поліцейські відбили напад і до приїзду швидкої надали постраждалій домедичну допомогу. Поліція в...
Происшествия
Учора, 13 жовтня, на дорозі поблизу села Піщане Кременчуцького району, у напрямку Гориславців, сталася ДТП за участі двох автомобілів: "ВАЗ 2105" та "УАЗ". Відомо, що виконуючи маневр, автомобіль ВАЗ 2105 зіткнувся з УАЗом, від удару останній занесло на узбіччя, де автомобіль перекинувся. Як повідомили у прес-службі Кременчуцького відділу поліції, внаслідок зіткнення водій марки УАЗ отримав травми. На місце події прибула швидка, чоловіка госпіталізували з...
Происшествия
У суботу, 12 жовтня, до Кременчуцького відділу поліції звернулася 37-річна кременчужанка та повідомила про те, що дитина пішла з дому та не повернулася. Відомо, що у суботу, близько 19 години, 14-річна донька пішла з дому гуляти з однолітками та не повернулася протягом доби, а востаннє виходила на зв'язок близько 23 години. А після того телефон доньки не відповідає, бо вимкнений. Поліціянти розшукали дівчинку по орієнтуванню. Виявилося, що неповнолітня гул...
Новости по теме
У Кременчуці посеред вулиці патрульні почули постріли
Свято Покрови Богородиці: традиції, обряди, забобони
Генштаб ЗСУ закликав святкувати без провокацій біля військових об'єктів
У Кременчуці може з'явитися "FUN SCIENCE" - весела наука та експерименти у парку
Компанія «Місто для людей Кременчук» вітає всіх зі святами!
Прокуратурою Полтавщини проведено обшуки в Управлінні фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби
Рятувальники полювали на тих, хто полював на гриби
Депутати оприлюднили звернення проти формули Штайнмаєра, за яке будуть голосувати
Кременчуцькі патрульні затримали водія з підробними документами
Дороги в Україні стануть платними: Криклій розповів про перші три, які стануть концесійними