• Главная
  • "Зрівнялівка", абонплата та лічильники: нові правила для споживачів КП «Кременчукводоканал»
10:03, 22 октября 2019 г.
Надежный источник

"Зрівнялівка", абонплата та лічильники: нові правила для споживачів КП «Кременчукводоканал»

"Зрівнялівка", абонплата та лічильники: нові правила для споживачів КП «Кременчукводоканал»

Станом на 1 жовтня у Кременчуці лише 29% (385 з 1285) багатоквартирних будинків оснащені загальнобудинковими лічильниками. У приватному секторі цей показник вищий - 75%.

Існує декілька варіантів оплати за послуги водоканалу для споживачів багатоквартирних будинків. 

Варіант №1.

Обсяги води визначені загальнобудинковим лічильником розподіляються між всіма споживачами. Адже сума рахунків усіх споживачів має дорівнювати 100% обліку питної води, що надходить в будинок.

Тут діятиме так звана "зрівнялівка", хтось споживає більше, хтось менше чи взагалі не проживає у квартирі, а рахунки отримуватиме за воду щомісяця. Плюс до того ще втрати води у внутрішніх мережах, "махінації" сусідів - усе це влетить кременчужанам в копієчку при такому варіанті розрахунку.

"Зрівнялівка", абонплата та лічильники: нові правила для споживачів КП «Кременчукводоканал», фото-1

Варіант №2.

Для тих, хто має лічильники у квартирах, нічого не зміниться. Вони платитимуть за ту воду, яку спожили. Ті ж, хто немає вузлів обліку та проживає в одному будинку з тими, хто платить за покази лічильників, сплачуватимуть всі побічні витрати.

Тобто за квартирантів та родичів, що живуть без прописки в сусідів й витрачають воду. Раніше пенсіонер міг бути прописаний сам, а жити з дітьми й платити лише за 1 людину.

"Зрівнялівка", абонплата та лічильники: нові правила для споживачів КП «Кременчукводоканал», фото-2

Варіант №3

У схемі, де усі мають особисті лічильники, кожен споживач платитиме за спожиту воду плюс доплачуватиме частково за різницю між будинковим і сумою квартирних приладів обліку. Тут більше доплачуватимуть за різницю ті, хто більше споживає води.

А от виставляти рахунки за перерахованими варіантами у КП «Кременчукводоканал» почнуть  коли споживачі підпишуть нові договори на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №690, що набула чинності з 13 серпня, у Правилах надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення передбачено укладання 5 видів типових договорів між КП «Кременчукводоканал» та споживачами.

Так, згідно з Законом України «Про житлово-комунальні послуги» для споживачів багатоквартирних будинків передбачено різні типи договорів з постачальником послуг. Їх треба укласти до 1 травня 2020 року.

Тип №1.Договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання водовідведення + обслуговування внутрішньобудинкових систем. Договір укладатиметься з кожним споживачем окремо.

Оплата: тариф + за обслуговування й поточний ремонт внутрішньобудинкових систем + за абонентське обслуговування (встановлює КП «Кременчукводоканал») + внески за встановлення, заміну та обслуговування лічильників.

Тип №2.Договір з ОСББ про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Договір укладається з колективним споживачем в особі ОСББ.

Оплата: тариф + внески за встановлення, заміну та обслуговування лічильників.

Тип №3.Колективний договір споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Укладається з уповноваженою особою, яку визначили співвласники будинку.

Оплата: тариф + внески за встановлення, заміну та обслуговування лічильників.

До уваги власників квартир! Рішення щодо моделі договірних відносин приймається на зборах співвласників багатоквартирного будинку, оформлюється протоколом й має юридичну силу, якщо його підтримали власники квартир, площа яких разом перевищує 50% загальної площі всіх квартир в будинку.

Якщо до травня співвласники таки не підпишуть договорів, то тоді Водоканал буде укладати індивідуальні договори (тип №4) зі споживачами.

Оплата: тариф + плата за абонентське обслуговування + внески за встановлення, заміну та обслуговування лічильників.

Тип №5. Договір з індивідуальним споживачем у будівлі (приватний сектор). Укладається із власником будівлі.

Оплата: тариф + внески за встановлення, заміну та обслуговування лічильників.

"Кременчукводоканал" вже підрахував орієнтовну суму абонплати з кожного особового рахунку й складатиме вона 20-22 грн на місяць (див. інфографіку).

Раніше ми писали про ревізію підприємства через скарги мешканців на брудну воду з-під крану.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#водоканал #договори #споживачі #лічильники
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...