• Главная
  • Воду даватимуть по годинах? Через теплу зиму використання води можуть обмежити, - Держводагентство
10:05, 9 марта 2020 г.
Надежный источник

Воду даватимуть по годинах? Через теплу зиму використання води можуть обмежити, - Держводагентство

Воду даватимуть по годинах? Через теплу зиму використання води можуть обмежити, - Держводагентство

Як зазначають в Державному агентстві водних ресурсів України, цього року вперше за останні 120 років наша держава опинилася у критичній ситуації, коли погодні умови можуть спричинити маловоддя, а значить обмежену кількість водних ресурсів для побутових потреб.

Ми писали до чого може призвести аномально тепла зима в Україні.

Відповідно до ст. 45 Водного кодексу України якщо настане маловоддя, то права водокористувачів можуть бути обмежені чи змінені умови водокористування, а також скиди води через греблі ГЕС.

На сьогодні більшость річок України мало наповнені, а весняне водопілля буде відсутнє. Це може призвести до пересихання дрібних річок.

З огляду на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дніпра, гідрологічного прогнозу на березень та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія запропонувала встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у березні:

1. По Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 квітня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,60-102,70 м БС.

Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва (міст метро) не більше ніж 0,8 метра.

По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом березня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.

По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 квітня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,00-80,10 м БС.

По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,5-64,0 м БС.

По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
По Каховському водосховищу: ГЕС працює у режимі наповнення, починаючи з 01.03.2020 скидними витратами в межах 350-400 м3/с.

Воду даватимуть по годинах? Через теплу зиму використання води можуть обмежити, - Держводагентство, фото-1
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#вода #споживання #водосховища
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...