• Головна
  • Домагання та дитяча порнографія: Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу
08:33, 22 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Домагання та дитяча порнографія: Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу

Домагання та дитяча порнографія: Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу

18 лютого Верховна Рада схвалила проєкт закону №3055«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської Конвенції)».

До закону додали статті про домагання, розповсюдження порнографії та про захист постраждалих.

Стаття 301. "Свідоме одержання доступу, придбання, володіння, виготовлення або розповсюдження дитячої порнографії".

Свідоме одержання доступу, придбання, володіння з метою використання у сексуальних цілях дитячої порнографії - штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Виготовлення, розповсюдження або збут дитячої порнографії - штраф від 300 до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Стаття 156. "Домагання дитини для сексуальних цілей"

Пропозиція зустрічі (месенджери, соцмережі) зроблена повнолітньою особою особі, яка не досягла 16 років, з метою вчинення щодо неї будь-яких дій, передбачених ст. 155, 156 КК, або з метою втягнення неповнолітньої особи у виготовлення дитячої порнографії, за умови вчинення істотних дій, спрямованих на те, щоб така зустріч відбулася, - штраф до 1000 неоподатковуваних доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2 років.

Стаття 301. "Проведення видовищного заходу сексуального характеру за участю неповнолітньої особи"

Проведення видовищного заходу сексуального характеру, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, за участю неповнолітньої особи, - обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Втягнення неповнолітньої особи до участі у видовищному заході сексуального характеру, що проходить, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, або примушування неповнолітньої особи до участі у такому заході з використанням обману, шантажу, уразливого стану особи, або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Відвідування видовищного заходу сексуального характеру з метою його перегляду, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, в якому завідомо для відвідувача братиме участь неповнолітня особа, – штраф від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2 років.

А ще додали статтю 30 про захист потерпілих. Служби підтримки постраждалих осіб, утворюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства.

Відповідно до закону, запроваджується особливий механізм запобігання (профілактики) насильства над дітьми для працівників, які з ними контактують, та конкретизовано заходи щодо захисту дітей, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками. Також законом встановлено кримінальну відповідальність за вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла 16 віку.

Реєстр педофілів та довічне ув'язнення: що змінилося в Кримінальному кодексі

Врятуватися від педофіла: що мають знати діти та як їм себе поводити з підозрілими дорослими

Підліток згвалтував 5-річну дівчинку в Полтавському центрі реабілітації

Сьогодні прийнято законопроєкт № 3055 – про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації...

Опубліковано Микола Кулеба Четвер, 18 лютого 2021 р.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#порно #діти #індустрія #мережа #фото #полтавщина #закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...