• Главная
  • Зростання тарифів на тепло і гарячу воду на 40%, або відключення: кременчужан затягують у пастку
12:31, 22 июня 2021 г.
Надежный источник

Зростання тарифів на тепло і гарячу воду на 40%, або відключення: кременчужан затягують у пастку

Зростання тарифів на тепло і гарячу воду на 40%, або відключення: кременчужан затягують у пастку

Керівництво «Теплоенерго» та очільники міста втягують кременчужан у потенційний комунальний колапс.

Вже у цьому році міська комунальна компанія значно підвищить ціни на тепло та гарячу воду для своїх споживачів, а згодом може й зовсім відключити людей від послуг – як «карта ляже». Саме цього побоюються люди, які читають умови договору виставлені "Нафтогаз Трейдинг" , на які йде «Теплоенерго». Умови газопостачальника надто жорсткі, крок вліво-вправо – штрафи, пені, припинення постачання. А "Теплоенерго" і так не просихає від боргів перед міським бюджетом.

Зазначимо, що «Теплоенерго» - це комунальна компанія, для якої теплову енергію виробляє Кременчуцький Вагонобудівний завод. Щоб КВБЗ не припиняв свою роботу, «Теплоенерго» кілька разів брало гроші у борг з міського бюджету, не розрахувавшись з попереднім. Причиною таких постійних боргів у комунальників називають несплату споживачами за комунальні послуги та втрати через пориви тепломереж. Тож компанія, яка неспроможна платити у стандартних ситуаціях, лізе у нестандартну - 3-річний контракт з "Нафтогаз Трейдинг".

Та це не один факт, який викликає хвилювання. Їх декілька.

Не менш цікавим є і той факт, що на голосування депутатів міської ради виносять проект рішення, який по суті є «котом у мішку».

Як виявилося на останньому засіданні виконкому, на розгляд депутатів міської ради подається проект рішення, яким КП "Теплоенерго" дозволять підписати договір на 70 млн. 468 тис 026 грн., що складає майже 30 % від вартості активів КП.

Керівник комунальної компанії вже підписав зі своєї сторони цей договір. І як би не одна умова, то навіть ніхто не спитав би у депутатів дозволу. В умовах договору, сума контракту не має перевищувати 25% від вартості активів, а якщо перевищує, то міськрада має поручитися за договір. Тому керівник підприємства був змушений винести проект рішення на сесію міської ради. Частина депутатів дуже здивувалися побаченому. У проекті рішення депутатів просять дозволити підприємству підписати договір з "Нафтогаз Трейдинг" на кругленьку суму, але при цьому жодного натяку не на обсяги, ціну, перспективи та ризики. Навіть немає порівняльної таблиці по всіх газопостачальниках, дані про договір. 

А ми вже колись розповідали про те, як депутатам підсунули на розгляд проект рішення про дозвіл зайти на комунальне сміттєзвалище: вони думали, що дозволили німецьким інвесторам працювати для переробки сміття, а насправді там з’явилося «Кліаренерджі». Просто у проекті рішення не прописали компанію. У даному випадку - якесь дежавю.

ЧИтайте про це: Кримінал на Деївському смітнику, або Хто грабує Кременчук на сотні тисяч євро щорічно? Кременчуцькими "свинарчуками" зацікавилась Генпрокуратура

Тож, на що "розводять вчерговий раз депутатів міської ради – це їм належить розібратися. Звісно, дехто з них - в темі. Іншим доведеться боротися за інтереси кременчужан.

А ось що з цього приводу пише юрист та громадський активіст з Кременчука Олег Биков.

Він вважає, що дана справа - «плюс ще одне кримінальне провадження відносно кременчуцьких «топменеджерів» з КП «Теплоенерго»!

За його прогнозами компослуги на тепло для споживачів цієї компанії зростуть на 40 % або більше, а договір називає «кабальним».

Трирічний контракт на постачання природного газу з «дочкою» НАК «Нафтогаз України» - ТОВ ГК "Нафтогаз Трейдинг"  підписується без будь-яких торгів.

«Сума контракту становить – 70 млн. 468 тис 026 грн., що складає майже 30 % від вартості активів КП «Теплоенерго».

Тобто – 7538 грн. за 1000 куб м (з ПДВ), хоча на офіційному сайті НАК «Нафтогаз України» з червня 2021 р вартість за 1000 куб м вказано - 7420 грн. (з ПДВ)

"Різниця у ціні СТАНОВИТЬ - 118 грн на кожних 1000 м. куб.

Як це так? Звідки вони взялися? Це називається "вигідно зі старту"?»

Чому напряму з НАКом не заключили !?!?" - дивується Олег Биков.

Нафтогаз підготував трирічний договір на постачання газу для виробників теплової енергії. Із червня 2021 року і протягом 12 місяців довгострокова ринкова ціна складатиме 7,42 грн за один кубометр (з ПДВ, але без врахування тарифу оператора газотранспортної системи).

"18 червня 2021 року на засіданні виконкому, представники КП таки зізналися депутатам, що договір вже підписано, чим власне здивували навіть юрвідділ.

На що один з депутатів міськради вірно зауважив: «Чому ми тоді приймаємо рішення про надання згоди заднім числом? Це є пряме перевищення влади службового становища директором КП».

Директор КП не мав права одноосібно без узгодження підписувати договір." - зазначає активіст.

Договір було укладено у перших числах червня, але у публічному доступі його немає, бо його ховають.

А ось у типовому договорі, який розміщений на сайті «Нафтогазтрейдинг», є умови, які дуже лякають!

Угода передбачає щомісячний авансовий платіж, безліч безглуздих штрафних санкцій.

Тобто "Нафтогаз Трейдинг"  може все… А «Теплоенерго» - нічого. Але, як ми писали вище кременчуцьке комунальне підприємство і так повністю у боргах. Страшно уявити, що буде у разі затримки виплат, або невиконання "Теплоенерго" умов. Штрафи за безгосподарність "Теплоенерго" заплатить з кишень кременчужан.

Міжгалузева Асоціація «Укртеплокомуненерго», з цього приводу зазначає:

«Нафтогаз Трейдинг» укладає договори лише на своїх власних умовах квотування обсягів газу, які є нижчими від необхідних на 10-15%. Квотування в угодах, запропонованих газопостачальником, використовується як інструмент примусу до закупівлі недостатніх обсягів газу за завищеною майже на 50% ціною, що є ознакою порушення антимонопольного законодавства. Коригування квот в бік збільшення договором не передбачено взагалі, і у випадку недобору газу підприємства ТКЕ не зможуть переносити ці обсяги на наступні періоди».

Економічні маніпуляції у договорах газопостачальника нівелюють ринкові засади роботи сектору газопостачання. Запропоновані умови фактично означають повернення механізму спецрахунків, за якими 100% коштів, отриманих ТКЕ від споживачів тепла, автоматично надходитимуть на рахунки газопостачальника. Прогнозуючи зростання боргів теплокомуненерго, «Нафтогаз Трейдинг» вимагає від теплогенеруючих підприємств укладання з банківськими установами договору на добровільне безакцептне списання коштів зі своїх рахунків та безумовне надання банківської гарантії на увесь обсяг грошових зобов’язань.

За попередніми прогнозами, за таких умов постачання газу кінцевий тариф на опалення в Україні в опалювальному сезоні може зрости на 15-40% залежно від міста. 

«Наразі, проєкт рішення про погодження вже підписаної угоди готують винести 30 червня 2021 року на чергову сесію Кременчуцької міської ради, аби, так би мовити розмити відповідальність за злочин та ту «кабалу» у котру свідомо втягують громаду нашого міста на найближчі роки.» - пише Олег Биков.

Депутатів просять підписати договір заднім числом, адже підписати документ керівник КП міг тільки після дозволу депутатів.

У свою чергу, Биков Олег просить правоохоронців внести дану справу до ЄРДР і вважати пост як заяву про злочин, та відповідно до статті 214 КПК України невідкладно впродовж 24 годин внести відповідні відомості до ЄРДР.

По суті, через виконання умов договору, кременчужани будуть змушені платити захмарні ціни за тепло. У разі несплати міський бюджет буде донором, а ті споживачі, які платять справно відповідатимуть за тих споживачів, які ніколи не платять за комуналку. Відповідальність ця полягатиме у оплаті пені, штрафів, боргів, які закладатимуться у надбавку на вартість. Ну і сумний фінал – це повне припинення договірних відносин і холодні батареї взимку.

Але, на думку активіста, така вмотивованість у підписанні такого ризикованого контракту, який є менш вигідним, може виникати через зацікавлення когось схемами "відкату". Та це припущення мають перевірити правоохоронці. А поки що лишається здогадуватися, що відбувається.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#поліція #злочин #кременчук #патруль
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...