• Главная
  • Шкільні нововведення: що зміниться для кременчуцьких учнів
12:41, 31 июля 2019 г.
Надежный источник

Шкільні нововведення: що зміниться для кременчуцьких учнів

Шкільні нововведення: що зміниться для кременчуцьких учнів

Цьогоріч навчальний рік буде багато чим відрізнятися від усіх попередніх, адже законодавчі акти, що були прийняті протягом останніх декількох місяців полегшили життя для учнів.

1. Освіта вдома

Отже, з цього року для школярів стане доступною сімейна освіта для усіх охочих. Для того аби ваша дитина вчилася вдома, треба буде лише написати заяву, ніяких довідок не потрібно, запевнили в Міністерстві освіти. 

2. З 1 по 2 клас учні вчитимуться за програмою НУШ

За програмою НУШ навчатимуть діток з першого по другий клас. За словами пана Москалика, основною перевагою НУШ є певна самостійність як школи, так і вчителів, адже вони можуть самі вирішувати яку програму обрати, який план розробити, які підручники порекомендувати учням. Педагогічна рада згідно з реформою теж отримала більше повноважень.

Вчителів для неї спеціально готували курсах, а школи забезпечили дидактичним обладнанням, технікою, одинарними партами-трансформерами, які планується використовувати до 11 класу.

3. Ніяких співбесід для майбутніх першачків

Для діток, що вступають до першого класу відмінили проведення будь-яких співбесід чи конкурсів.

4. Світловідбивним жилетам бути!

Учні з першого по четвертий клас носитимуть світловідбивні жилети у темну пору доби. Жилети будуть індивідуальними і безкоштовними, адже на думку прем'єр-міністра питання безпеки на дорогах тут має надважливе значення.

5. В джинсах і футболках 

Шкільна форма вже відмінена. Президент Володимир Зеленський скасував указ від 1996 року "Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти" з огляду на петицію ГО "Батьків SOS".

6. Нове меню для кременчуцьких учнів

Батьки схвалили деякі страви з меню Євгена Клопотенка, яке розроблено в рамках проекту "Нове шкільне харчування". У результаті голосування після дегустації батькам найбільше сподобались курячі нагетси й салат з капусти з насінням, тож ці страви будуть готувати для кременчуцьких школярів.

Нове меню представникам батьківських комітетів з усіх середніх навчальних закладів Кременчука представила Іванова Лариса Вікторівна інженер-технолог з харчування Департаменту освіти виконкому.

7. На другий рік не залишать

Без дозволу батьків чи опікунів дитини залишити її на другий рік не мають права. Що ж до учнів середньої школи, то ті, хто отримав низькі оцінки (1, 2, 3 бали) за один з основних предметів (українська мова, математика, алгебра, геометрія) або переводяться до наступного класу з індивідуальними навчальними планами з цих предметів, або залишаються на другий рік, але звичайно за згодою батьків чи опікунів.

8. Викладатимуть не лише вчителі

Профільний предмет викладати може й фахівець організації чи гуртка Тож, ті установи, які зацікавлені в співпраці зможуть пропонувати свої освітні послуги для шкіл. 

9. Трійка чи п'ятірка - то особисте

Вчитель не повинен повідомляти всім особисту інформацію про учня, тобто рівень його успішності - оцінки. Бали виставлятимуться в щоденник на перерві чи після уроків індивідуально. МОН вважає, що це допоможе у боротьбі з булінгом

10. Набори LEGO для учнів

Першачки отримуватимуть безкоштовні набори LEGO - по "Шість цеглинок" на учня, по "LEGO Play Box" на клас. 

11. Нова програма ЗНО-2020 з української літератури

Аби скласти тестування треба читати такі твори: «Захар Беркут» І. Франка «Камінний хрест » В. Стефаник, «Valse mélancolique» О. Кобилянська, «У теплі дні збирання винограду» М. Рильський, «Майстер корабля» Ю. Яновський, «Лебеді материнства» В. Симоненко, «Наша мова» В. Голобородько, «Модрі Камінь» О. Гончар, «Господи, гніву пречистого» В. Стус, «Два кольори» Д. Павличко. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#школа #учні #зміни
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...