Кременчужани жертвують, а полтавці кишені набивають. Через ремонт за кошти волонтерів розгорівся скандал

Кременчужани жертвують, а полтавці кишені набивають. Через ремонт за кошти волонтерів розгорівся скандал

Поки кременчуцькі та полтавські волонтери збирають кошти аби відремонтувати відділення онкогематології дитячої лікарні в Полтаві, чиновники кладуть до кишень мільйони з міського бюджету.

Влітку там відремонтували маніпуляційну та кімнату для ігор, а наразі вже завершують ремонт в шести палатах та коридорі.

Як пише "Зміст" проводиться службове розслідування. Сьогодні питання ремонту в дитячій лікарні за кошти волонтерів обговорювала в Полтавській міськраді спеціальна комісія.

Наразі головного лікаря Полтавської міської дитячої клінічної лікарні Ларису Савченко відсторонили від службових обов’язків.

Як повідомляється, члени міськвиконкому дізналися про збір коштів на ремонт з соціальних мереж. За словами заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлани Нестулі, у 2019 році було виділено з міського бюджету  на заміну вікон в лікарні виділяли 1 млн 600 тис. грн.

Однак вікна у відділенні замінені за рахунок коштів волонтерів. А також 14 млн гривень на потреби лікарні. За додатковими коштами головна лікар не зверталася, - кажуть у виконкомі. Цю інформацію підтвердили й в управлінні охорони здоров’я. 

Хоча з відео та фото, які викладала пані Ященко, видно в якому жахливому стані були палати та маніпуляційні у відділенні.

Раніше ми писали, що кременчужанка Тетяна Ященко збирає кошти на ремонт онкогематологічного відділення. 

Волонтери, що проводили збір коштів повідомили, що не знали про виділені кошти на заміну вікон з міського бюджету й вікна були замінені за благодійні кошти.

Аби бути об'єктивними додамо в матеріал коментарі третьої сторони в цій справі - головного лікаря Лариси Савченко, які вона дала колегам з Полтави - виданню "Полтавщина". Далі - дослівне цитування.

"Так, мене не запросили на брифінг. Чому — запитання не до мене. Єдине, що я можу прокоментувати — представники влади дуже добре знали про ремонтні роботи, які проводилися в онкогематологічному відділенні. Вони неодноразово там були. Чому це питання виникло в січні 20-го року, якщо волонтери почали працювати там із липня 2019-го? Я не можу відповісти на це запитання... Щодо заміни вікон, то «волонтерські» вікна абсолютно не перетинались із вікнами, які поставили коштом міського бюджету... Представники влади подивилися на результати ремонту маніпуляційної та ігрової кімнати. Жодних зауважень не було. Неодноразово ремонт на обході бачили і тодішній начальник управління Сергій Котов та заступник міського голови Світлана Нестуля.

Кошти з бюджету були виділені на вікна, але це замовляв не лікувальний заклад, а управління капбудівництва. 104 вікна поставили у грудні 2019 року. А заміна вікон за благодійні кошти та ремонти велися влітку того ж року. Тобто, волонтери раніше зробили частину ремонту... Кажуть, що я не спілкувалась із волонтерами. До мене підійшла завідуюча онкогематологічним відділенням з пропозицією, що є група волонтерів, які хочуть зробити ремонт. Звичайно, я погодилась, бо це дуже необхідна справа і таке робилося кожного року. Ми залучали й до цього благодійні кошти — на ремонти або на обладнання. Звичайно, що про цю пропозицію я доповіла своєму керівнику — Сергію Котову. Як я і говорила, він неодноразово був на об’їзді разом із Світланою Нестулею. І це було ще влітку. Окрім них були ще й депутати. Їм я також розповіла, що є ремонти, які роблять волонтери, але виділить, будь ласка, кошти і з міського бюджету на ремонти. Тому що після ремонту у грудні не замінена й половина вікон в лікарні. А в окремих відділеннях ремонти не робили з 1988 року. Звернення таке до депутатів було, я неодноразово про це говорила", - наголосила пані Лариса.

З її ж слів ремонти не були «підпільними», а тому знали в міськвиконкомі також. З іншого боку управління капітального будівництва  мало проводити заміну вікон, про що свідчить виданий міськвиконкомом дозвіл від 23 жовтня та тендер на суму 1,4 млн на 100 нових вікон.

Кременчужани жертвують, а полтавці кишені набивають. Через ремонт за кошти волонтерів розгорівся скандал, фото-1

Вікна змонтували ще в грудні минулого року, однак головний лікар каже, що про замовлення управління не знала й наголошувала про нагальність ремонту ще влітку.

СБУ проводить обшуки в межах провадження, відкритого в тому числі й стосовно привласненні коштів під час ремонту в тій же дитячій лікарні Полтави, але вже інших відділеннях.

лікарня кошти комісія волонтери
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
782 просмотра в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии