• Главная
  • Вибух на нафтовому танкері в Азовському морі: які наслідки для екології України
14:10, 26 октября 2020 г.
Надежный источник

Вибух на нафтовому танкері в Азовському морі: які наслідки для екології України

Вибух на нафтовому танкері в Азовському морі: які наслідки для екології України

Як повідомляє пресслужба Асоціації рибалок України, 24 жовтня біля Керченської протоки, в Азовському морі  ввечері щось вибухнуло на російському нафтовому танкері «Генерал Азі Асланов».

Попередньо, вибух стався через недотримання безпеки чи проведення зварювальних робіт, коли був виток парів палива в баластному відсіку судна.

Наразі продовжують пошуки зниклих членів екіпажу. Повідомляється, що судно йшло без вантажу.

У результаті потужного вибуху частину металу на палубі вивернуло назовні. Судно нахилилося на правий борт, в ньому утворилося кілька пробоїн.

Постраждав один з 8 танків для палива, але витоку й загрози затоплення немає.

"Державна екологічна інспекція України уважно відстежує ситуацію. Поки за нашими відомостями розливу нафтопродуктів у морі немає. Але це не означає, що це не станеться з часом. Навколо місця потенційного забруднення повинні встановити бонові огородження", - каже її керівник Андрій Мальований.

У Азовському морі катастрофічна ситуація з чисельністю рибного ресурсу через сильне осолонення морської води. Приплив прісної води в море склав лише третину від норми.

"В результаті сильного осолонення Азовське море може залишитися без кількох промислових риб. Для традиційних видів, таких як тарань і судак, море давно стало занадто солоним. У морі різко скоротилася чисельність судака, тому промисел на нього закритий. Так само у наших берегів фактично зникла тарань. Зараз через осолонення в Азовському морі відбувається перебудова екосистеми і стає більше чорноморських видів риб, наприклад, барабулі і ставриди", - говорить Мальований.

У Національної екологічної раді України підкреслюють, що зовсім недавно Азовське море вважалося світовою рибною перлиною, яка перевершувала в 6,5 раз по рибопродуктивності Каспійське море.

Але сьогодні в ньому в промислових масштабах виловлюється всього кілька видів риби: тюлька, бичок і хамса, всі інші види виловлюються в незначній кількості.

І цьому є причини: неврегульований промисловий вилов, браконьєрство і екологічні проблеми, в тому числі інтенсивне забруднення промисловими стоками і катастрофічне маловоддя річок які живлять своїми водами море в зв'язку зі зміною клімату.

Вибух на нафтовому танкері в Азовському морі: які наслідки для екології України, фото-1
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#вибух #танкер #море #україна #риба #екологія
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...