• Головна
  • Довіреність на отримання товару - коли потрібна і як оформити
Новини компаній
15:08, 6 вересня 2019 р.

Довіреність на отримання товару - коли потрібна і як оформити

Новини компаній

Довіреність на отримання товару - це юридичний документ, який дозволяє отримати товар на пошті, у кур'єра або на виробництві не адресному одержувачу, а довіреній особі. Записки або усного пояснення по телефону недостатньо - необхідний офіційний документ, завірений на підприємстві або у нотаріуса, навіть для побутових угод.

Коли потрібна довіреність

Довіреність - це виключно письмовий документ, який видається від імені однієї особи іншій для того, щоб він міг представляти його інтереси перед третіми особами. Такий дозвіл може бути різним: безстроковим і на заздалегідь обумовлений термін, на здійснення конкретних дій або з наданням повної свободи представнику.

Довіреність використовується для:

1. Подання юридичної особи в державних органах.

2. Подання юридичної або фізичної особи в суді.

3. Виконання нотаріальних дій за того, хто виписав довіреність, в зв'язку з його здоров'ям, відпусткою, відрядженням або іншими обставинами, через які він сам не може це зробити.

4. Отримання товарів, здійснення побутових угод.

Довіреність може бути простою письмовою, або нотаріально підтвердженою. Підписувати документ у нотаріуса потрібно тільки в тому випадку, якщо на вчинення дій, які передбачені по паперах, потрібно подальше внесення даних в нотаріальний реєстр.

У процесі отримання товарів довіреність - важливий документ, навіть якщо займатися цим буде офіційно працевлаштований співробітник компанії, а не друг або просто знайомий. Передача замовлених речей може здійснюватися тільки на те ім'я, яке зазначено в договорі, тому якщо ця людина не може підписати акт прийому-передачі особисто, доведеться готувати додаткову документацію. 

На цій сторінці порталу будь-який користувач може задати питання юристу абсолютно безкоштовно, або оплатити персональну консультацію і отримати розгорнуті коментарі.

Як оформити

Цивільний Кодекс не встановлює спеціальних вимог для довіреності, крім необхідності завіряти її нотаріально в тому випадку, якщо наступні дії представника будуть пов'язані з нотаріальним реєстром. Через це типового шаблону або формули складання цього документа немає. Головна умова - він повинен бути в письмовій формі.

У довіреності обов'язково зазначається тільки ті дані, які визначені законом для цього документа як «істотні». Виходячи з даних, викладених в ЦК, в цьому документі потрібно викласти:

1. Інформацію про довірителя. Повний ПІБ, адреса проживання, паспортні дані, ідентифікаційний код (якщо представник буде працювати з фінансовими питаннями).

2. Інформація про представника. Ті ж дані, що про довірителя. На додаток може бути вказана інформація про наявність спеціальних ліцензій, сертифікатів, якщо це необхідно для проведення подальшої діяльності за дорученням.

3. Повноваження представника. Що він може робити від імені та в інтересах довірителя, а що ні.

4. Дата складання. Підписи сторін.

Допомогти з оформленням довіреності для отримання товарів може сайт https://uristy.ua

Юридичні особливості

Питання що стосуються видачі довіреностей і роботи з ними регулює 244 стаття Цивільного кодексу України. На жаль, кодекс в питаннях, які стосуються цього документа, вкрай скупий, тому деталі доводиться уточнювати в Законі України про нотаріат, спеціальних правилах та інструкціях.

Є кілька важливих нюансів, які стосуються доручень:

1. Це не первинний документ. Він не може фіксувати факт здійснення операцій.

2. Довіреність не може бути скопійована, видається одноразово або багаторазово, але тільки в установленому законом порядку.

3. Цей документ можна виписувати як на співробітників підприємства, так і на третіх осіб. При використанні довіреності фізичними особами для побутових цілей наявність родинних зв'язків або навіть особистого близького знайомства також не має значення.

Ознайомитися з юридичними особливостями довіреності і вивчити проблемні аспекти можна в цій статті. Для побутового використання складні правові нюанси знати не потрібно, а ось юристу на підприємстві варто вивчити це питання детально.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...